EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

O hayat benim

Page 92 of 95 Previous  1 ... 47 ... 91, 92, 93, 94, 95  Next

Go down

Re: O hayat benim

Post by Nikola94 on 15.12.17 23:37

Meni se čini da je cijeli ovaj kaos sa Zeynep ubačen radi produžavanja serije. Zašto je čekala čitavu sezonu da razdvoji njega i Efsun? Istina, Arda joj je bio neprežaljena ljubav ali kako su stvari postavljene na početku 4. sezone, činilo se da je u njihovom odnosu stavljena točka na i te se ona priklonila Džemalu. Ipak, razumijem zašto su scenaristi odabrali baš nju kao antagonista (pored Kenana) posljednje etape. Na neki način ona je bila žrtva Efsun i Arde te su scenaristi na simboličan način htjeli poručiti da ih je stigla konačna kazna za Ajhana.

Svatko je dobio po zaslugama. Mogli su osmisliti nekakvu kaznu i za Saliha jer je on ipak bio sudionik u spletkama Efsun i Sultan. Scena kad Efsun potresena korača naseljem nakon Ardine smrti i vodi svoj monolog dok u pozadini ide onaj instrumental je dirljiva. Mislim da je tu po prvi put je iznijela sve svoje pogreške koje je počinila i iskreno se pokajala zbog njih. Iako Arda više fizički neće biti prisutan uz nju, ostaje joj dio njega - njihovo dijete koje označava početak novog života za Efsun. Bilo bi lijepo da smo vidjeli nekakav epilog u kojem vidimo kako Efsun podiže svoje dijete i obnavlja svoj lanac odjeće, ali razumijem da je ovako puno upečatljivije.

Pričali ste kako scenaristi ostavljaju stvari gledateljima na interpretaciju, sjećate li se početka prve sezone kad je Nuran ulazila u bolničku sobu one sluškinje Hatidže prije njene smrti pa su scenaristi htjeli pobuditi sumnju da je ona dokrajčila kako se istina o Efsun ne bi razotkrila?

Govoreći o Nuran, jeste li primjetili da je Sultan spominjala kad je pronašla njezinu maramu?

Nikola94
Member
Member

Poruka : 249

Back to top Go down

Post by Stef on 15.12.17 23:52

Zato što drugačije (i ranije) nije mogla. Prilika joj se pojavila kad je nastao sav onaj džumbus oko Orkuna usled čega su se Arda i Efsun i razišli. Još bolje po nju je bilo kad joj je Arda predložio da glume da su zajedno da bi Efsun pravili ljubomornom, jadna jedva dočekala.

I zato je posle pukla kad je videla da je ovaj i dalje voli i da hoće opet da budu zajedno. roofl

Zejnep je pokušavala da ga zaboravi, al jbg nije išlo.
Džemalu se okrenula jer nije imala kome drugom, Arda je nije ni pogledao.

Ona je nešto pokušavala da mu se približi onda kad su bili u Kapadokiji oko čega je Džemre posle spletkarila, pa u Bodrumu kad mu se nabacivala nakon revije gde ga je Efsun napljuvala pa ga je huškala protiv nje kako ga ona ne zaslužuje itd al džabe, Arda je samo gledao Efsun. Videla je da od toga nema ništa pa se okrenula Džemalu.

Džemal joj je legao kao kec na desetku jer je sve radio što mu je tražila.
I maltretirao onog retarda što joj se nabacivao i tražio joj posao, revije, snimanja.
Sve u svemu, Džemal joj je tad bio potreban i zato ga je koristila.

Posle njegove smrti, put ka Ardi joj se otvorio, samo je čekala priliku da mu se prikači.

Naravno da se sećam scene kad Nuran izlazi iz Hatidžine sobe, samo ne znam tačno na koju scenu misliš kad Sultan nađe Nuraninu maramu, mislim da je bila neka scena odmah nakon Nuranine smrti al ne nešto mnogo posle. Kasnije se ne sećam.

Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 9142

Back to top Go down

Post by Stef on 21.12.17 20:12

Ja sam taman pomislio da će Atahan konak biti i u Çukurdere pošto mi je na nekim slikama i snimcima sa snimanja zaličilo da snimaju u njemu.

Al izgleda da neće, vidim da sad u njemu Fox snima neki svoj modni rijaliti, Stil Avcilari.

Evo ga onaj čiča što se onomad Efsun sa njim raspravljala kad su bili u žiriju. roofl

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jovanmilic97 on 21.12.17 23:22

Ja sam cuo da je taj rijaliti tres na nivou Parova/Zadruge i da prave cirkus sa svadjama i sta vec rofl

Mada ce ovo da ukinu uskoro, losi rejtinzi kao i njihovih 50 prethodnih pokusaja sa dnevnim rijalitijima

jovanmilic97
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1485

Back to top Go down

Post by Stef on 21.12.17 23:25

Ja sam video kod Rusa na vk da su postavljali sliku iz ovoga pa sam otišao na YT da proverim o čemu je reč i da l su stalno u konaku, ono je stvarno užas ko ovi naši kretenski rijalitiji. rofl

Ruše ugled Atahan konaku. sad

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jovanmilic97 on 22.12.17 17:22

@jovanmilic97 wrote: Mada ce ovo da ukinu uskoro, losi rejtinzi kao i njihovih 50 prethodnih pokusaja sa dnevnim rijalitijima

Kao da sam znao, danas FOX ukinuo emisiju i sklonio sa programa. rofl

:caos: djubretu. Kad bi samo i oni Parovi tako prosli.

jovanmilic97
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1485

Back to top Go down

Post by Stef on 31.12.17 18:14

Iii final. cry Evo i sa prevodom je utisak isti, kraj je savršen. naklon
Tačnije poslednjih pola sata je spektakl samo takav.

Novi scenaristi nisu obavili posao kako treba.
Ajde 129. i nekako, Can im je ostavio koliko-toliko dobru osnovu, 130. je bio raspad sistema.
Al dobro, barem je bilo urnebesno i zabavno pa je moglo da se istrpi.

Finalna epizoda u globalu dobra. Poslednjih pola sata je sve izvuklo, al ni pre toga nije bilo toliko strašno, doduše na momente tupavo. I dalje stojim iza toga da je Can napisao ovaj kraj jer ovo skroz podseća na njega. Neočekivano, srećno, tragično, moćno, spektakularno.

Ne znam iz kog razloga je napustio pisanje scenarija nakon 128. boluma, al nije trebalo.
Prosto ovi novi scenaristi nemaju taj kapacitet da bi mogli da se nose sa Canovim scenariom.

Can i kad napravi neku glupost, to radi sa nekim razlogom. Nije da je i on bio nepogrešiv, al ovi novi su fantazirali i glupirali se, nisu ni sami znali s kojim ciljem su pisali onakve zaplete.

No dobro, serija je za mene savršenstvo sa svim svojim usponima i padovima. Sjajan scenario, solidna gluma i režija, divni, otkačeni i upečatljivi likovi, prelepa atmosfera je vladala u seriji i hemija među likovima, premoćna muzika. Remek-delo turske teledramaturgije. aw aw aw

Arda i Efsun omiljeni par ikad, najmoćnija ljubavna priča, tragičan kraj i ide uz ovakvu priču.

Efsun Atahan - jedna i jedina. wub Moja omiljena junakinja, smejao sam se njenim glupostima, tugovao sa njom, nervirao kad pravi sranja, navijao da uspe čak i kad greši, pravi je borac do poslednjeg daha za sebe i svoje voljene. Takav lik se napiše jednom u 100 godina.

Niko od likova mi generalno nije smetao, svako mi je vremenom postao drag i simpatičan.
Efsun, Arda, Sultan, Hulija, Salih, Bahar, Ateš, Nuran (mlađa i starija), Beyza thumbsup

U svakom slučaju - treća >>> četvrta >>>>> druga >>>>>>>> prva sezona

Četvrta je u globalu bila odlična, ali su početne i finalne epizode malo sjebale prosek.
Period od 106. do 123. boluma perfektan, meni lično moćnije i kompletnije od cele III sezone.
Ali sve pre i posle toga je bilo tupavo i bezveznjikavo, pa je treća sezona u globalu bolja.

Da ne dužim dalje, čista desetka za seriju, definitivno moja omiljena serija, nadam se da će naredne Canove serije biti podjednako dobre (ili čak bolje) od OHB.

I, da ne zaboravim, Barbie, zaboravila si oproštajni post, piši kad se setiš. mrgreen

Elveda, O Hayat benim. :byebye:

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Barbie on 02.01.18 11:22

Uf, slazem se kompletno so sve sto si pisao. Najsveza mi je 4. sezona i slazem se da su pocetni i finalne epizode sjebali prosek. Al ajt, to je to. Treca definitivno najbolja sezona, vrhunska.
Cela serija je za mene odlicna. Da je neki kvalitet, nije. Svako ko ne gleda sapunice, ovo bi mu bilo smesno i preglupo, al videla sam da s Stef imam verovatno potpuno isti ukus za novele (Celebridade, Hombres de honor, O hayat benim).

Prica bila klasicna, al takva radnja i takve likove se ne moze videti u turske serije, cak je retkost videtii u neka latinoamericka serija. Kao sto davnom sam rekla, ovo je bio spoj turska melodrama, latinoamericka novela i americka sapunica, gde se ne zna ko je komu majka, sin, rodbina.

Final shock cry Potpuni shok, koj uopste i ocekivao takvo nesto na kraju? Al zato je kraj avtentican, originalan i perfekten jel svako zasluzio to sto je radio.
Monolog Efsun na kraju naklon Izgubila si, Efsun, izgubila si. Na kraju ipak pobeduje dobre i oni koji ne rade zlo, zato si ostala bez ono sto najvise volis. Sfatila si tokom vremena da ljubav je najbitnija i da bogatstvo Atahanovih nije te uradilo srecna, nego ljubav i harmonija koja si dozivela s Ardom. Al zato ostala si mi omilena od pocetka do kraja. Uspesan lik i uspesna negativka je kad je volis, kad plakas kad i se desi nesto loso, kad uvek te nasmeje i raspolozi nakon svih tragedija i zla koja cinila.
Od Sultan mi se zgadilo zadnjih epizoda, a pre mi bila odlicna. Mada te zadnje epke s Zeynep i sva ta nepotrebna fama su mi nula u uporedbi s sve ostalo u citavoj seriji.
Porodica Atahan je nezaboravna  thumbup Od baka Edide do zadnji koi su ostali. Al kad kazem 'porodice Atahan' mislim na svi koji su ziveli u njihov konak i koji su napravili da 'Ukraden zivot' bude ono sto je.
Spletke kao na nijedno drugo mesto, intrige, tragedije, komedije, ljubav, presvrti koi su potpuno neocekivani, zapleti koji stvarno je vrhunski da ih osmislis.

Zato i od mene O HAYAT BENIM dobije  naklon

Jedna i najbolja turska serija ikada. Jedna Efsun Atahan, jedna Hulija Atahan, jedini konak Atahanovih, bravo!

Vec mi nedostaje. Ovo je jedna od nekoliko serija koja uvek sam komentarisala na veliko s bakom i ostale, cak se cujemo i 20 puta tokom jedna epizoda da komentarisemo dogadanja.

wub  wub  wub
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1400

Back to top Go down

Post by Stef on 02.01.18 11:36

@Barbie wrote:Da je neki kvalitet, nije. Svako ko ne gleda sapunice, ovo bi mu bilo smesno i preglupo, al videla sam da s Stef imam verovatno potpuno isti ukus za novele (Celebridade, Hombres de honor, O hayat benim).

Slažem se. Dosta toga je kad pogledaš bilo preuveličano i nerealno al kao fikcija je bilo savršeno. Doduše, međuljudski odnosi koji su u seriji bili predstavljeni su bili skroz realni i složeni pa iz tog razloga je serija za mene kvalitetna drama, ne zbog zapleta.

Zapleti ko zapleti, u 99% drugih serija bi bilo sranje, ovde je savršeno uklopljeno.

Što se ukusa tiče, ne zaboravi i stare RTI serije. smile2

@Barbie wrote:Od Sultan mi se zgadilo zadnjih epizoda, a pre mi bila odlicna. Mada te zadnje epke s Zeynep i sva ta nepotrebna fama su mi nula u uporedbi s sve ostalo u citavoj seriji. 

Ovo sam zaboravio da spomenem, to mi je valjda najveći minus.
Od onakvog lika je postala klasična zatucana baba gora i od Ganimet. facepalm

Isto mi se nije svidelo što su Huliju sjebali, celu četvrtu sezonu je drobila o ženskom ponosu a na kraju se vratila Asimu. bonk

@Barbie wrote: Al kad kazem 'porodice Atahan' mislim na svi koji su ziveli u njihov konak i koji su napravili da 'Ukraden zivot' bude ono sto je.  

Retki su likovi koji nisu živeli u konaku. roofl Al da, slažem se. smile2

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 12.01.18 2:34

Nešto čeprkam po netu i igrom slučaja naiđem na neke članke i intervjue iz vremena II sezone... Bilo je iza kulisa svega i svačega, serija je tad zapala u žešću krizu.

Sve je počelo od svađe Yeşim Ceren Bozoğlu sa režiserom Hamdijem Alkanom. Kako, zašto i zbog čega, ne zna se, čak je Yeşim u nekom obraćanju na FB-u i Twitteru spominjala sud, al koliko vidim do tužbe nije došlo.

Htela je da izađe iz serije, al se predomislila jer se dogovorila sa Irvulovima. Dala je neku izjavu gde je rekla "Kako je to kao u porodici, obična porodična svađa i da sve ide kako treba".

Posle toga je Posta Gazeteci prenela neku vest kako se ona svađala sa Ahu Sungur i Zeynep Eronat i kako ih je pljunula u lice lol1 pa ih je valjda razdvojio Hamdi Alkan i kao je i sa njim počela da se svađa i od tada on nije snimao njene scene nego drugi režiser.

Ali je Yeşim sve demantovala i rekla kako su ovi iz Poste pomešali Yeşim i Nuran jer je ova imala običaj da pljuje u seriji. rofl

Posle je neko sa Foxa (ili blizak Foxu) valjda izašao u medije sa pričom o tome kako je Yeşim došla kod Irvula u kabinet i rekla "Ili on(a) ili ja". E sad da l je na Hamdija mislila il na neku koleginicu, nisam siguran, al mislim da je on u pitanju. Al uglavnom Irvul popizdeo i rekao doviđenja. lol1

Posle je bilo zatišje dok Birgul Ulusoy (Sakine) nije napustila seriju pa je ona dala intervju.
Uglavnom, žena napriča sve i svašta...

Na kraju druge sezone su je pitali da li želi da nastavi projekat, reče u fazonu da brod tone i da se sistem raspada i napustila je seriju. Nešto u fazonu, jedni dolaze, drugi odlaze, sa ovima novima je bilo teže komunicirati, nešto tako.

Kaže da je prvih 39 boluma imala po ugovoru ali da je produžila do kraja sezone, verovatno tada nije bilo konflikata. Ali da joj je način na koji je produkcija funkcionisala bio krajnje čudan, kaže da u 25 godina rada još to nije srela (šta joj je tačno zasmetalo nisam baš najbolje skontao pa neću ni da pišem).

Mada mislim da je najviše pogodilo to što je neko od glumaca (nije htela da imenuje al je rekla da je poprilično poznat(a) i imao/la zapaženije uloge po serijama) prozborio bahato i arogantno (ili njoj u lice ili sa strane čitajući scenario) Sakine, Sakine, Sakine, stalno Sakinine scene.

Čitao sam komentare, neki misle da je Ahu, neki da je Oya, neko čak kaže može po tome (zapaženije uloge) da bude bilo ko. roofl Al ja lično mislim da je Zeynep Eronat.

Ušla je tu negde oko 30 i nekog boluma, posle toga je krenuo ceo haos, prvo izašla Nurşim Demir (Edibe), pa Yeşim Ceren, pa onda Can i ekipa... I na kraju Birgul Ulusoy. Mislim, nije sigurno žena kriva za sve, al od njenog dolaska su ubrzo kola počela da se raspadaju.

A i Mucella kao lik je ostao nedorečen i bio nebitan (osim onih epizoda oko sakrivanja leša sa Salihom), tek tako otišla iz naselja kad je čula za Ganimetinu tajnu.

Oya, Ahu i drugi su svi međusobno bili u dobrim odnosima, a i niko od njih mi ne deluje ko baksuz.
Al ova ženetina mi je oduvek delovala iritantno i nabeđeno. roofl
A i iskreno, nisam je video ni na jednoj slici sa ekipom.

Ovi iz produkcije su zvali Birgul da se vrati al je rekla "Ne d'o Bog da imam više ovakav posao" roofl pa su je onda posle oni davili mejlovima da ne priča ništa po medijima i tako. Uglavnom, žena ništa nije kapirala po kom principu funkcionišu producenti i šta oni hoće, kaže znali su da fantaziraju nekad.

Isto im je za vreme Ramazana neko od meštana upao na set i ispao je neki haos. Al uglavnom nesporazum, ovi su nešto mlatili sa nekom tortom (bar tako Birgul reče), ovi popizdeli kad videli i upali i počeli da se raspravljaju.

I nisam znao da su Birgul i Yeşim Ceren i privatno baš dobre drugarice. smile2

Btw, kad već pišem, serija se i dalje širi svetom. egyptian Već ide na estonskom javnom servisu na kanalu namenjen ruskoj manjini, ETV+, pre neki dan je počela u Paragvaju na SNT-u, sledeće nedelje kreće u Ekvadoru na RTS-u koji je dosad emitovao mexicke sapunjare, a uskoro se premijera očekuje i na Repretelu iz Kostarike.

Kupljena je i od strane Caracola još otkad, ali dosad nema nikakvih najava o premijeri.

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 92 of 95 Previous  1 ... 47 ... 91, 92, 93, 94, 95  Next

Back to top