EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Pecados ajenos

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Pecados ajenos

Post by FanSte on 02.10.17 1:28

Pa čekaj, šta će meni dodatna obaveza u životu da izguglam ako se desi da nešto ne razumem?  nezna Gledanje serija treba da bude uživanje, a ako naučiš neku novu reč ili frazu, super. I ne čekam ja prevod, ne moram po svaku cenu da odgledam ni ovo, ni bilo šta drugo. Hvala televiziji i internetu što su mi do sada omogućili da odgledam sve i svašta, a i ubuduće će. smile2
FanSte
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 2127
Godina : 23

Back to top Go down

Post by ~dragana~ on 02.10.17 10:27

@Stefy wrote:Pa zavisi kako gledaš na to, ja se nisam tako osetio, možda zato što volim da gledam dosta filmova koji imaju umetnički pristup gde se u toku filma smenjuju scene iz realnosti i snova ili imaginacije određenih likova, a da to gledaocu nije primetno i jasno da razgraniči. Nije ovo na tom nivou, ali sama činjenica da je telenovela iskoristila tako nešto je meni fascinantno iako je to ovde odrađeno na baš očigledan način. Bilo bi mnogo bolje da su u toku serije davali neprimetne naznake da se radi o snu, pa da gledaoci na kraju te naznake shvate kao tragove za ono što se zapravo događalo.

A i s jedne strane, iako možda scenaristima to nije bila namera i nema veze s vezom, svi likovi u seriji se ponašaju i više nego bizarno, kao da su u nekom snu. rofl

Pogledaj ako imaš vremena recimo film “Mulholland Dr.”, pa ti možda bude jasnije šta hoću da kažem.
Meni se na primer jako svidja film Abre los ojos.Znam da se mnogima ne dopada nimalo ali meni se dopada.Ali u tom filmu je jasno da je nešto san a nešto stvarnost samo je pitanje šta.Kraj može da ima nekoliko varijanti,na gledaocu je da odluči kakvo značenje ima kraj i šta se od toga dešavalo a šta ne.
Što se tiče ove serije nakon završetka sam pomislila da autori nisu znali kako da završe seriju i da su zbog toga stavili takav kraj.Možda nisam u pravu,možda je to ideja bila od početka ali ništa na to nije ukazivalo tako da i dalje mi je verovatnije da su se iznenada odlučili za takav kraj.
Kako god,kraj je takav,nekom se svidja a nekom ne,ali dok je trajala serija bilo je zabavno pratiti je.

~dragana~
Senior member
Senior member

Poruka : 525

Back to top Go down

Post by Stefy on 02.10.17 14:42

Ja nemam utisak da nisu znali kako jer je u tom snu sve praktično bilo završeno. Da nisu znali šta će, ostalo bi nešto nedorečeno, ovako je onaj Inesin beg iz zatvora i pucanje u Nataliju odrađen s namerom da bi se ona probudila. Da su hteli da završe, Ines je komotno mogla da ostane u zatvoru i ovi ostali svi da budu srećni.

Moderator

Poruka : 4080
Godina : 21

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Nikola94 on 04.10.17 4:39

120 - 123/167

Radnja se malo usporila ovih epizoda, ali je zato 123. epizoda sve to nadoknadila s dobrim cliffhangerom.

Bilo mi je smiješno kad je Ines ošamarila Elenu da vidi je li se stvarno promijenila kako govori. smile2 Ines ne vjeruje u Boga ni u zagrobni život, Elenine priče je ne zanimaju jer joj je draže biti zlica. smile2

Pijani Rogelio zajahao stolicu rofl Još kad je rekao da Agata sve više liči na kokoš kad mu je ova rekla da nema šanse da se preseli iz vile u apartman koji liči na kokošinjac. smile2 Agata ne odustaje o borbe za tvrtku, čak se htjela udružiti s Natalijom ali je ova lagano otpilila.

Natalia platila Tini da drogiraju Ines na isti način na koji su nju drogirali u zatvoru. Njen lik se najviše promijenio zajedno s Elenom. U početku je Natalia samo prijetila samo neprijateljima a sada s riječi prelazi na djela. Zanimljiva je ova njezina osvetnička faza i volio bih da malo duže potraje da se villanama napokon zatrese njihov svijet.

Antonio umro od srčanog udara i sad se poteže pitanje nasljedstva. Monica prijeti Rosy da će je razbaštiniti ukoliko nastavi vezu sa Saulom. Povijest se ponavlja, majka i kćer se opet prepiru zbog jednog muškarca. Nekako mislim da će ipak promijeniti svoje mišljenje o njemu jer se dogodila otmica Rosynog sina koju je isplanirao njen muž a Saul bi mogao spasiti stvar.

Inesin USB stick dospio kod Freddyja i sad ovaj znao za Manuelovo ubojstvo surprise Baš me zanima što će dalje biti s tim stickom jer neće tako lako dospjeti u ruke policije.

Nikola94
Member
Member

Poruka : 243

Back to top Go down

Post by Sava on 05.03.18 2:17

Trenutno gledam ovo čudo, jer ga nikad nisam ispratio u celosti, a nešto sam u fazi kad mi se gledaju priče slične CR. Za sada nije toliki cirkus po samoj radnji, koliko je po ponašanju likova. Sve je tako prenaglašeno, dovedeno do apsurda, mada su zanimljivi moram priznati. roofl

Cela scena je hit, ali od 1.29 sa sve ovim instrumentalom i glumom Lupite Ferrer. naklon Urnebesni su. Agata je hodajući cirkus, pogotovu kad se izbeči.

Svi spavaju sa svima, svi su međusobno povezani, upoznaju se, udružuju se, svađaju se i tako u krug.

Natalia i Adrian klasika par, sad ona zvanično vratila iz mrtvih, živi zajedno sa Adrianom i njihovom decom. Rogelio se spanđao sa Elenom, oterao Ines, ona i Agata hoće međusobno da se sabotiraju..

Nisam znao sporedne likove, ali su mi zanimljivi Marisela i Eduardo, njihov odnos, kao i odnos nje i Elene, od prvog susreta, do spoznaje da dele ljubavnika, a pritom su i prije. Onaj Anselmo koji maltretira ženu i ćerku je toliko iskarikiran, iako je glumac baš ljigav, pa je lik dodatno odbojan. Ali ceo lik je presmešan kao pojava. Znam da će ga žena ukokati na kraju. Znam i da Eduardo i Marisela takođe odlaze iz priče, samo ne znam kako će nju da otpišu.

Od negativki mi je najbolja Elena. Agata i Ines su dosta iskarikirane, pogotovu Agata. Nisam baš pamtio Ines kao neku glupaču, a za sada baš jeste. Ništa joj ne ide od ruke. Ona je ovde dnk diva sa očinstvom deteta, a to je toliko glupo i rastegljeno da svakom potencijalnom jebaču nabacuje svoje dete. Prvo Manuel, pa Rogelio, pa Gary. A znam da nije nijedan od njih. Valjda joj Čarli ni nije sin. cesces

Monica i Saul smaraju. Čekam da se pojavi njena ćerka.

Omladina je ok, mada mi je ovaj mali što igra Luisa mnogo iritantan. Užasan je kao pojava. Kao neki miš je, onako mali i piskav. Denisse i Ricky ništa specijalno kao par, Gloria se prostituisala, pa se pokajala, Luis i Hector kao zajedno, Freddy u vezi sa Marijom...

Nema nekih posebnih odvala, osim povremenih podjebavanja.... Pisao sam o sličnostima sa CR da "Sebastian i Daniela misle da su u srodstvu, a nisu, isto kao Čarli i Gloria, Lucrecia je uvalila Andresu dete, Elena je uvalila ćerku Adrianu, Rogelio je otac. Elena ima karakterne sličnosti sa Aleidom, kasnije dobija šizofreniju i krene da čuje glasove. Zla svekrva, mada je Loreto mnogo bolji lik. I Alma i Natalia misle da su ubile nekog, a zapravo nisu, Andresa izdaje Bernardo, Nataliju izdaje Ines, Victor i Rogelio alkosi, Cesar i Freddy opale zrele žene", a vidim da je tu i momenat povampirenja iz mrtvih, kao i kasnije zatvora gde će ići Natalia.

Šta znam, za sada su zabavni.

Posting Freak

Poruka : 2107

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 05.03.18 3:04

Savo, naterao si me da i ja krenem sa ovim. Ja sam ovo već gledao ali sam dosta pozaboravljao. Ja sam tek na 8. epizodi. Dokle si ti stigao? Ja ovu seriju i pamtim kao seriju koja je iz epizode u epizodu postajala sve veći cirkus, oni su manje više ok krenuli. Ali kasnije su likovi postali toliko zanimljivi i nenormalni, njihove svadje, spltke... naklon rofl Sećam s eonog dela sa zatvorom, pa kad su Ines i Agata jedna drugoj nameštale Manuelovu smrt. naklon Pa kad ludoj Eleni pukne film pa ona prebije Rohelia. naklon

Miloš92
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 11466

Back to top Go down

Post by Nikola94 on 05.03.18 3:45

Dobro ste me podsjetili na ovu seriju. Ja sam stao na 123. epizodi i otad nikako da nastavim s gledanjem. Slažem se da serija postaje sve veći cirkus svakom epizodom i zato se isplati pratiti. I naravno, zbog svađa i tuča kojih ima u izobilju.  smile

Evo scene kad Elena udari Rogelija a Agata se smija iza vrata:
Nikola94
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sava on 08.03.18 2:12

Sad sam na epkama kada je Natalia opet u bolnici, posle nesreće sa Eduardom. On poginuo, Rogelio oterao Ines, doveo ludu Elenu, Manuel i Rogelio pokušavaju da sjebu Agatu. Ines se mota oko Garyja i hoće i ona da sjebe Agatu, Agata vratila pare Nataliji, hoće da je kokne... Svi su u ratu sa svima. lol1 Rasulo.

Baš me zanima kako će Marisela da nestane iz priče, sada kada su Eduarda ubili. Verovatno će sa Rikijem da ode. A tek onaj Anselmo, koja karikatura i parodija od lika. ninja Ova priča sa modernim ropstom koje planira prema Lauri i Mariji je debilana teška.

"Finalmente vamos a poder tener esa platica de mujer a mujer que una vez hablamos." rofl Unuk koji se tuče sa babom. naklon Luis je stvarno kao neka tetka, presmešan je kad histeriše. A Agata koja Hectoru poklanja lutku u znak zahvalnosti kad je ovaj nagovorio Luisa da se vide. lol1

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Nikola94 on 08.03.18 2:28

I svi su povezani međusobno. Npr. Gary je baš Adrianov prijatelj iz mladosti s kojim je baš Ines imala avanturu u prošlosti i baš se nakon puno godina susreću u West Palmu. Pretjerano, pogotovo s obzirom kolika je SAD zemlja. Ali dobro, mora tako biti radi novih zapleta i dinamičnosti. smile
Nikola94
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sava on 11.03.18 23:38

Da, svi su povezani. Evo sad se pojavio i Monicin bivši, a znam da će on ispasti da je Elenin otac. Mariselu poslali na put u jednom pravcu, šteta, njen lik je baš imao potencijala, ali ništa pametno nisu uradili sa njom, tako da ne čudi. Takođe, posle Anselmovog ubistva, Laura i Maria su pobegle. A ubacili su Monicinu ćerku Rosy kao pojačanje. Znam da se ona kasnije spanđa sa Saulom. To bi moglo biti zanimljivo. Majka i ćerka oko istog muškarca, pomalo baca na trougao Cesar-Andrea-Marcos iz CR.

Ines smutila Garyja iz prve. Sad okrenula priču u svoju korist, on magarac će joj sigurno poverovati. Znam da ga kasnije prospe u klozetsku šolju. lol1

Ne znam zašto sam mislio da su mnogo veći cirkus. Jesu po prenaglašenom ponašanju likova svakako, ali sama radnja nije toliko haotična kao što sam mislio. Natalia se zvanično razvela od Rogelija tek u 60 i nekoj epizodi. Rogelio kao lik je takođe dosta zamlata. Osim što sedi u onoj kući, pije i menja žene, ništa drugo ne radi. Eto, sad se tek udružio sa Manuelom protiv Agate. A Manuel se ponovo udružio sa Ines. Volim kada međusobno svi pokušavaju da se unište.Sa mlađima se ništa bitno ne dešava trenutno.

Vidim da ste ranije pisali o prevodu serije. Ja sam se dokopao verzije sa Foxa, samo iz razloga što je slika kvalitetnija, ne mogu da gledam one verzije koje se vrte po netu, nije mi bio bitan prevod, ali sam prevod nije dobar. 3-4 prevodilaca su paralelno prevodila, pa je u jednoj epizodi npr. Denisse transkribovana kao Denis, u drugoj Deniz, u trećoj Deniza (?!). West Palm Beach je kod jedne od njih Vaskom bič. facepalm 

Da ne govorim da pojedine reči svaka od njih drugačije prevodi, npr. kada Elena oslovljava Nataliju sa piruja, teibolera. Fanste, mislim da možeš bez problema da ispratiš i bez prevoda, jer stvarno prevod ima mnogo grešaka. Recimo, dok nisam našao HD linkove za Cielo rojo, gledao sam verziju sa RTL-a, i prevod je fantastičan i profesionalan. S tim da je Cielo rojo teža za prevođenje, jer je imala više igara sa rečima, poštapalica, fora, pojedinih fraza, dok su ovde dosta sličnih izraza preveli samo suvoparno na srpki, nisu se ni potrudili da nađu sinonim koji je u duhu našeg jezika.

Posting Freak

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top