EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Novosti - Page 4 Eog4CZj

Novosti

Page 4 of 48 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 26 ... 48  Next

Go down

Novosti - Page 4 Empty Re: Novosti

Post by Stef on 16.01.18 23:27

Sve je meni jasno, al to nema smisla.

VS, Astro, Gabriela, Em Familia i još neke imale malo epizoda i sad je ovo kao neka super serie.

Ajde ova Os dias ima smisla (mada je i za nju bezveze), to je od starta najavljivano tako.
Al ovo je brate mili telenovela. Išla pon-sub, 170+ epizoda, priča ista ko u svim BRB sapunjarama.

I onda je ovo super serija. Aha, al kad bi se zezali.

Moderator
Moderator

Poruka : 10819

Back to top Go down

Post by TVman on 16.01.18 23:31

Oni su u nekom filmu sa tim super serijica, tako da nista cudno. Sad sve telenovele u 23 casova najavuju tako.

Nisam pregledao trailere sem onaj A forca do querer. Al sutra cu sve da pregledam na portugalski, glupe su mi ove sinhronizacije smile2

TVman
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1157

Back to top Go down

Post by Franko on 17.01.18 0:16

Ma to su sve redom telenovele. SVE. "Superserie" je termin koji je izmišljen isto ko šta i ovi naši za naše sapunice kažu "dramska serija". rofl

O sétimo guardião - 10/160
Un poquito tuyo - 8/60
Verão 90 - 1/155
Franko
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2689
Godina : 31

Back to top Go down

Post by Stef on 17.01.18 0:34

Pa da, to sam i ja pričao još kad su počeli sa najavom Os dias.

Al u ovom slučaju mi ima smisla (na stranu to što je sam termin bezveze) da nju prodaju kao super seriju jer su je tako najavljivali i pri premijernom emitovanju.

A ne ova Velho Chico najavljivana kao novela das 9, klasična, romantična priča i sad je to kao neka super serija. Po tome su onda sve sapunjare super serije. rofl

Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 17.01.18 21:31

Ova O outro lado je stvarno uvreda za mozak.

Un poquito tuyo - 8/60
Verão 90 - 1/155
Franko
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 17.01.18 21:44

Šta bi, Walcyr već počeo u svom maniru da menja psihologiju likova na svake 2 nedelje? rofl

Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 17.01.18 21:51

Ma ne gledam, al čitam i bacim oko na scene. Baš vergonha alheia. Netko je napisao na Twitteru da je ovo Walcyrova "Fina estampa". Gledano govno. Al ovo je toliko daleko od FE da je to za neopisat. FE je za ovo House of Cards.

Un poquito tuyo - 8/60
Verão 90 - 1/155
Franko
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sava on 18.01.18 1:05

Meni je ta FE najgora brazilska koju sam pogledao. I dalje se kajem što nisam prekinuo gledanje kad me je smorila.

Perezičin intervju u vezi AFDQ, za "Variety": http://variety.com/2018/tv/markets-festivals/brazil-queen-of-telenovelas-gloria-perez-edge-of-desire-1202664604/

Neka devojka je u komentarima ostavila link za svoju disertaciju iz 2010., koju je je radila na temu "A MENOR DISTÂNCIA ENTRE DOIS MUNDOS: um estudo sobre a representação do Eu e do Outro em telenovelas de Gloria Perez". "O Clone" i "Indija" su bile predmet istraživanja. Rad ima skoro 300 strana. naklon

The  purpose  of  this  study  is  to  analyze  the  representation  of  Self  and  Other  in  two  Gloria Perez’s telenovelas that deal with cultural differences: “The Clon”, of 2001/2002, and “India, a love story”, of 2009, both showed on prime time at Globo TV. The observation focuses on both the foreigner-Other, as it  is presented in the Muslim and Indian groups that live on the fictitious Marroco and India, and the within-self-Other, as it is showed through the drama of the  drug-addicted  and  mental  disturbed  characters.  Through  the  perspective  of  the  Culture Studies, this research explores telenovela in several dimensions: it presents its characteristics as  a  narrative  gender,  it  defends its  importance  as  a vehicle  of  dissemination  of  reality narrativety,  it  recognizes its condition  as  a  product  of  Cultural  Industry,  and  it discusses its acceptance  as  a  form  of  art.  The  Muslim  and  Indian  worlds  as  shown  on  the  analyzed telenovelas are observed through the concepts of “representation”, “identity” and “otherness”, taking as reference the  ideas of “imagined community”, “cultural identity”, “hybrid culture” and  “orientalism”. The analysis of Gloria Perez work through  its textual and scenic narrativety  reveals a  connection  of  her  fictional  pieces  with  the  contributions  of  previous writers Gl„ria Magadan and Janete Clair, presenting her telenovelas as a narrative of women signature. “The Clon” and “India, a love story”, appear as being telenovelas built on respect for diversity and on its compromise with day-life transformation.

Moderator
Moderator

Poruka : 2233

Back to top Go down

Post by Stef on 18.01.18 1:15

Da budeš gori od FE moraš stvarno da budeš talenat. rofl

Ovom Walcyru treba zabraniti da radi novele od 21. Samo 23 i ništa više.

Al najgore od svega je to što će opet da dobije glavni termin i opet nešto da naškraba i opet da bude exito i tako u krug. ninja

Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 19.01.18 14:23

Meni je FE bila stravično glupa, al stravično super za praćenje. Valjda i zbog načina na koji je snimana, kad vidim ove sive tonove u svim telenovelama kasnije, slabo mi je. Pogotovo A regra i Imperio su bile takve.

Un poquito tuyo - 8/60
Verão 90 - 1/155
Franko
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content