EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

İnsanlık suçu

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

İnsanlık suçu

Post by Stef on 03.04.18 12:36

İNSANLIK SUÇU

Pastel Film, 2018.
Broj epizoda: 8

Priča počinje u Adani par godina unazad. Džemal, siromašni mladić, radi u hotelu kao konobar da bi izdržavao majku Huliju i bolesnog oca Asafa. Ubrzo, Asaf na samrti govori sinu da ima strica u Istanbulu i da traži ono što mu pripada i umire. Na očevu sahranu dolazi stric Sami sa porodicom da isprati brata, sa kojim je 25 godina u svađi.

Nudi Džemalu da pođe sa njim u Istanbul da mu da sve što mu pripada, ali on odbija jer smatra strica krivim za to što mu je otac umro u bedi iako je imao bogatu porodicu. Međutim, glavni razlog netrpeljivosti između braće je to što su bili zaljubljeni u istu ženu, Huliju sa kojom je Asaf pobegao i nakon čega su ga se roditelji odrekli.

Tokom svađe sa najboljim prijateljem, Selimom za volanom, pijani se sudaraju i čovek u drugim kolima umire. Selim odlučuje da krivicu prebaci na sebe a Džemala nagovara da pobegne u Istanbul da bi živeo životom kakav zaslužuje.

Džemal ubeđuje majku da mora da pobegne i obećava joj da će i nju i sestru izvući iz bede čim bude uzeo ono što mu pripada i odlazi u Istanbul kod strica. Na svečanosti povodom 30 godina kompanije gde je Sami predstavio Džemala kao člana porodice, dolazi policija koja odvodi Džemala i sumnjiči ga za ubistvo.

Stvari će se dodatno zakomplikovati kada se Džemal zaljubi u Sunu, verenicu Samijevog sina Gokhana, a ni ona neće ostati ravnodušna...

Uloge:
Kaan Yıldırım - Cemal Gökdemir
Gizem Karaca - Suna Değirmenci
Melike Ipek Yalova - Cevher Akışık
Laçin Ceylan - Hülya Gökdemir
Deniz Uğur - Emel Gökdemir
Ahmet Mümtaz Taylan - Sami Gökdemir
Serkay Tütüncü - Gökhan Gökdemir
Cankat Aydos - Selim Durak
Cansu Dağdelen - Esra Gökdemir

Promo:

Last edited by Stef on 10.07.18 12:32; edited 2 times in total
Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 9142

Back to top Go down

Re: İnsanlık suçu

Post by Stef on 03.04.18 13:00

Odgledao prvu sa prevodom, uglavnom sve je leglo na svoje mesto.

Ona scena nesreće mi je bila slaba, nekako su to zbrzali, bilo mi je neubedljivo.

Suna kao lik mi isto nije legla, ono kad lupeta Gokhanu o kebabu je bilo wtf.
Uopšte me ne čudi što se Gokhan onako brecnuo na nju. roofl

Na ostalo nemam nekih zamerki, mada ovo na kraju mi je nejasno skroz. Mislim kontam ja da je Can ostavio razjašnjenje za narednu epizodu, al mogao je bar da nagovesti nešto.

Ne znam na koju foru su uhapsili Cemala ako je reč o ovoj nesreći. Selim je ukrao auto, traže Selima pošto je i on pobegao (e da, Can opet fantazira sa vestima o nekim nebitnim ljudima ko u OHB), kako onda njega hapse? Njega samo traže kao svedoka.

E sad bi bila druga stvar ako je reč o onoj tuči sa apotekarom na početku pošto ne znamo šta se desilo sa čovekom. Možda je umro, možda nije.

Super mi je cela ta priča iz prošlosti, nisu ostavili sve razjašnjeno, misterija nikad ne škodi. thumbup
Ko zna šta je bilo u onoj koverti koju je Sami hteo da da Cemalu a i pitanje je ko je u pravu, Hulija ili Sami. popcorn

Isto mi je super ovo sa Gokhanom i ljubavnicom roofl iznenađenje jer Can dosad nikad nije ovo gurao u svojim serijama, ovi se u prvoj epizodi već dohvatiše, evo u drugoj će izgleda u kadi da se krešu look al bilo mi je dobro ovo kad je Neslihan rekla šta misliš, da l da pitam Sunu da joj budem deveruša na svadbi rofl
Ova što glumi Neslihan mi je prelepa wub baca mi na onu što je bila Feride u Ajšenki.

Cemal ih već pročitao šta rade naklon

Bilo mi je hit kad je Suna skočila na Cemala, ti si divljak, ti si manijak, šta si skočio na Gokhana, a on ti ga braniš a eno on se sprema da kresne sekretaricu u hotelskoj sobi rofl

Poslednja scena bzvz, očekivao sam nešto moćnije, ovo ko random scena.
Can razbija sa cliffhangerima inače, ovo mi je cliffhanger fazon Efsun prodaje na pijaci.

Najava za drugu obećava, ulazi Funda Ilhan kao Sunina majka, vraća se Esra, Suna kreće za Gokhanom i ljubavnicom, tuča Cemala i Gokhana, Cemal i Suna se zbližavaju... popcorn

Muzika mi se sviđa, par instrumentala baš super thumbsup al složio bih se da su omašili u nekim scenama muziku skroz, kao ono kad je svirala Beni vur u sceni kad Cemal priča sa Selimom a ljudi dolaze da izjavljuju saučešće, ono niđe veze. I slabije se čuju likovi kad ide muzika.

Video sam da stoji Cem Tuncer na odjavnoj špici, i ne čudi me otkud onaj 1 instrumental iz KVP.

U svakom slučaju, za početak baš dobro. thumbup Vidim da su komentari 99% pozitivni, negativni su ovi što kukaju za Gulizar rofl a i kritika je pohvalila seriju, jedino je Mustafa Dogan rekao da je serija slaba. Al dobro, on tako sve serije popljuje lol1 bar je nije toliko ocrnio kao Masum değiliz koju je izmasakrirao (btw potpuno zasluženo).

Btw, ovo je Pastelova najgledanija premijera (ako ne računamo Deniz). Prognoziraju joj rast, sad kako će biti videćemo al najiskrenije se nadam da će rasti u narednim nedeljama.

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Bzau-Bzz on 03.04.18 16:00

I ja sam odgledao
Serija je odlicna
Malo Suna mi je napravljena slabije, trebalo je biti malo jaca, ovoka mi nije to to
Sobrakajka mogli su nesto bolje da naprave, nekako slaba je bila
Prica obecava, a i najava sledece epizode smile2
Bzau-Bzz
Member
Member

Poruka : 461

Back to top Go down

Post by TVman on 03.04.18 16:18

Kako je serija na srpskom ?

TVman
Senior member
Senior member

Poruka : 717

Back to top Go down

Post by Stef on 03.04.18 17:01

Ajde Bzau i ja da se složimo oko neke serije. roofl
Mada ne bih trčao pred rudu pa rekao da je odlična serija al za početak sasvim dobro.

E da, zaboravih da kažem, Adana aw

Ja se nadam da će Sunu malo da ojačaju u narednom periodu, ne bi bilo loše da Can sa njom uradi isto što je i sa Bahar u OHB.

TVčoveče, Greh čovečanstva. Imaš na FB stranici Balkan teama, okačili su prvu epizodu.
I oni su nahvalili seriju. smile2

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Bzau-Bzz on 03.04.18 17:16

Ali samo prva epizoda je free, ostale ce se placaju, pa tako da na engleski epizoda nam ne bega

Inace drago mi je Stef da smo se konacno oko jedne serije slozili
Bzau-Bzz
Member
Member

Back to top Go down

Post by jovanmilic97 on 03.04.18 18:18

Daj Boze da se rejting podigne da gledam. Ovo sto citam je sve super, za Sunu sam ockivao mlakonjavost slicno glumi one koja je tumaci.

jovanmilic97
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1485

Back to top Go down

Post by Stef on 03.04.18 21:21

Ja sam mislio da oni prevode pošto sam 1. bolum Kadın gledao kod njih.

Što se Sune tiče, Gizem je korektno iznosi. Ne da padneš na dupe al OK.
U suštini i ne može bolje od ovoga jer je takav lik, slab.

Ovde je dosta bolja nego u onoj Içimdeki fırtına gde je bila katastrofalna.

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 05.04.18 23:31

I ovi udariše na hiphop/rep, šta je ovo? roofl Al sviđa mi se pesma. thumbup

Ne znam što, al imam filing da će Suna da vidi Gokhana i ljubavnicu. Zato i plače (osim ako nije zbog majke, pošto se dere nemoj majko, a možda je i zbog svega toga) pa će Gokhan da poludi i prebije Cemala (mislim da će tuča da bude na kraju epizode).

Biće nekih flešbekova iz prošlosti, Cemal sa ocem negde u prirodi ja mislim, možda će prikazati i nešto iz njegove prošlosti pošto mu je dosije poprilično zanimljiv. popcorn

Suna isto nešto krije iz detinjstva, mislim da u opisu njenog lika stoji da je preživela traume.

Kako god jedva čekam novu epizodu. cool

I da, Bzau života ti je l je neko počeo da prevodi seriju na engleskom?
Pošto Rusi falabogu još ni prvu nisu preveli roll

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Bzau-Bzz on 06.04.18 0:52

Nisu poceli i neznam zasto
Prevode svakave serije, duri i masum degiliz je ima 1 bolum sa engleskim titlom, a ovu nema
Bzau-Bzz
Member
Member

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top