EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Las chicas del cable

Go down

Las chicas del cable

Post by Duško* on 03.08.18 2:46

LAS CHICAS DEL CABLE

Produkcija: Bambú Producciones, Netflix, 2017
Broj epizoda: 16+

U Madridu, 1928 godine, počinje da radi savremena telekomunikaciona kompanija. Serija govori o životu četiri mladih žena koje počinju da rade za ovu kompaniju, o njihovim porodicama, vezama i osećanjima.
Jedan deo serije prikazuje teškoće sa kojima su se žene suočavale 20 - tih godina prošlog veka.

Uloge:
Blanca Suárez - Lidia Aguilar Dávila (nacida Alba Romero Méndez)
Yon González
Maggie Civantos
Ana Fernández
Nadia de Santiago
Martiño Rivas
Ana Polvorosa
Sergio Mur
Borja Luna
Nico Romero
Iria del Río
Ángela Cremonte
Carlos Kaniowsky
Concha Velasco

Member

Poruka : 271
Godina : 23

Back to top Go down

Re: Las chicas del cable

Post by Duško* on 03.08.18 2:49

Je l gledao možda neko? Zbog dosta poznatih likova bacio sam pogled na prvu epizodu i izgleda mi okej, gledljivo.

Member

Poruka : 271
Godina : 23

Back to top Go down

Post by nex on 11.08.18 14:30

Ja gledam i oduševljen sam serijom! Prva sezona odlična, drži pažnju do samog kraja i manje-više nemam nekih zamerki, likovi odlični radnja isto. Izgleda mi da je telefonska centrala u Velvetu bila istoimena galerija, ili mi se čini? cesces Druga sezona mi je onako, dosta slabija od prve ali drži pažnju, nekako su mi se svi likovi modifikovali, otišli skroz u drugom pravcu i iz sezone u sezonu ih sve više ne prepoznajem tj sve mi manje liče na one ljude kakvih sam ih upoznao u prvoj sezoni. Mada je to možda i poenta, plan producenata. No, nebitno gleda se i dalje. I da, evo najave za treću sezonu koje će biti od septembra:

nex
Senior member
Senior member

Poruka : 929

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 08.09.18 18:33

Odgledao prvu epizodu treće sezone.

Nisam očekivao ovakav početak. Prvo besmisleno je da nakon onakvog pada, posebno u to vreme bar nije izgubila bebu. Al dobro, očigledno će nestanak bebe biti jedan od glavnih zapleta ove sezone.

Požar su iskoristili da se otarase nekih likova. Mada, moram priznati da su malo površno to uradili. Carloti umro otac, ona kao da se ništa nije desilo. Onda, Marga koja je praktično izgubila bebu to tek tako prihvatila, kao da se ništa nije desilo. Sa druge strane mislim da je Elisa živa u suprotnom Carmen i njena reakcija su katastrofa.

Videćemo kako će dalje da teče radnja.

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 11848

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 22.09.18 2:21

Upravo sam završio sa gledanjem treće sezone.

Kad se sve sabere i oduzme svidela mi se. Jeste da su odvukli celu seriju u nekom sasvim drugom pravcu u odnosu na početak ali su bili zanimljivi. Cela sezona je bila bazirana na Evinom nestanku.

Jasno je od starta bilo da je Elisa živa i da je kod nje Eva. To sam prokomentarisao i nakon prve epizode. Generalno Bambu ima taj problem da su im sve misterije koje pokušaju da naprave previše predvidive. Al dobro je tu Carmen sve upetljala, lagala sve redom. I deo sa Uribeom je bio odličan.

Nadia je imala dobru priču u ovoj sezoni. Ubacivanje Pablovog brata blizanca je bila dobra ideja. Dobro su napravili taj trougao.

Carlota i Sara su me smarale. Malo su preterali sa tom njihovom pričom. Ok, žele da budu žene ispred svog vremena, bore se za ravnopravnost. Sve je to kul. Al mislim da je ta njihova priča mogla mnogo bolje da teče.

Anheles i inspektor su mi simpatični od početka. Oni su čitavu sezonu mutili sa ovim Pedrom/Juanom. Eto i to mi je zamerka. Prošlu sezonu su skoro pa završili pojavljivanjem tog lika. I malo mi je bezveze da tokom čitave ove sezone nisu otkrili koja je zapravo veza izmedju njega i Lidije.

Što se kraja tiče. Vidi se da su znali da će imati još jednu sezonu jer su sve ostavili otovoreno. Bukvalno ništa nisu zaokružili.

Na kraju odletela telefonska firma u vazduh. Francisco upucan. Kad sam već kod njega, kapiram da će preživeti ali možda i ne bi bilo tako loše da ga ubiju. Više volim Yona od Rivasa, ali Yon je u ovoj sezoni bio scenografija. Toliko se nije uklapao u celu priču, nisu znali šta će sa njim pa su ga uvalili u onaj bar gde se mlatio nekim nebitnim stvarima.

Iskreno zanima me šta planiraju za sledeću sezonu. Firma odletela u vazduh, Carmen u zatvoru, Carlos ranjen, Francisco isto, kapiram da je ranjen i ako su hteli da prikažu da je mrtav. Mislim da su za sledeću sezonu ostavili Lidijinu prošlost, ne vidim šta bi drugo mogli.

Jel gledao još neko?

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sava on 07.10.18 18:57

Meni ovo nit' smrdi nit' miriše. Danima sam razvlačio prvu sezonu. Simpatična ideja, ali mi nekako sve u globalu bilo više dosadno nego zabavno.

Pritom, Blancu Suarez ne mogu da svarim, što mi dodatno umanjuje čar serije. Voleo bih da je Carlota glavna. Njena priča mi je i najzanimljivija. I Angeles ima dobru priču.

Ako je druga sezona slabija od prve, ne znam ni da li da nastavljam. Ali pohvale za soundtrack. Odličnu muziku imaju.

Moderator

Poruka : 2152

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 07.10.18 20:35

Savo, meni je prva sezona bila smorčina. Sve mi je nekako bilo bleda kopija Velveta. Svaki lik mi je vukao na neki iz Velvezta i svi su mi bili gori nego tamo. Komentarisao sam to već verovatno u opštoj temi. Prva mi je bila baš bezveze i mislio sam čak da im ne dam šansu za drugu ali me je trailer privukao.

Druga sezona mi je neuporedivo bolja. Sve priče su se aktivirale. Meni je cela prva sezona bila kao neki uvod u priču. Druga je krenula sa ubistvom i tu je krenuo haos.

Generalno, svuda su komentari takvi da je svima prva sezona ništa posebno a da je druga mnogo bolja. Ja mislim da je ovaj Nex jedini kod koga je obrnuto.

Što se nekog mog utiska tiče. Najbolja je definitivno druga, treća mi je dobra ali ipak slabija od druge, dok mi je prva sezona najgora.

Najbolje da sam baciš pogled na početak druge pa vidi. Otprilike će ti to biti pokazatelj u kakvom će pravcu ići serija jer se i treća sezona nekako nadovezala na to. Vlada slična armosfera, dogadjaji i sve je dosta drugačije nego u prvoj sezoni.

Ti i ja rekao bih manje više imamo sličan ukus. Gledali smo dosta istih stvari i obično šta se meni svidelo i tebi je i obrnuto. smile2

Mada eto ja Blancu Suarez baš gotivim dok ti ne. rofl

Dok mi je ova Ana Fernandez (Carlota) užasna. Ona je meni toliko loša glumica da nemam reči. Al ajde bar joj je priča prve dve sezone bila ok. Sad u trećoj, ona i Sara su postale nemoguće. Koja teatralnost, preterivanje u svakom pogledu. Pre svega su scenaristi odradili loš posao sa tim likovima a onda i njih dve same.

Dok mi je na početku ova što glumi Margu bila baš bezveze a sad mi je genijalna. smile2

Maggie, tj. Angeles je od starta pa evo do sada super.

Eto to je moj neki opšti utisak o seriji. Pa ti vidi šta ćeš. Ja bih im dao šansu jer su stavrno bolji nego na početku. Evo i sad su super završili sezonu i jedva ćekam da vidim šta će biti jer stavrno nemam predstavu šta planiraju,

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics