EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

O tempo não para

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

O tempo não para

Post by Stef on 11.08.18 14:33

O TEMPO NÃO PARA

Rede Globo, 2018 - 2019.
Broj epizoda: 156 (planirano)

Priča počinje 1886. i prati porodicu Sabino Mašado, koja živi u Sao Paolu i u vlasništvu ima razne posede za eksploataciju zlata i ruda, takođe investiraju i u telefoniju. Cela porodica se ukrcava na jedan od najsigurnijih brodova u to vreme, Albatros, i kreću na put do Evrope.

Dom Sabino se na to odlučio prvenstveno da bi video brodogradilište koje je kupio u Engleskoj, a i da bi zaštitio ćerku Marokas od ogovaranja meštana nakon što je pred oltarom odbila da se uda. Maršrutom je bila predviđena kratka poseta Patagoniji, gde je brod udario u ledeni breg.

S obzirom na to da je temperatura vode bila niska, porodica Sabino Mašado, njihov pas, robovi i pomoćnici su se zaledili, kao i Bento, Marokasin bivši verenik.

Nakon toga, priča se seli u 2018. godinu, 132 godine nakon nesreće, kada se velika santa leda približava plaži u Gvaruži, u Sao Paolu. Samuka, preduzetnik koji se bavi društvenim problemima, vlasnik holdinga SamVita i Fondacije Vita, fokusirane na reciklažu, tokom surfovanja nailazi na santu leda i spasava Marokas, nakon čega se santa leda urušava.

Uz pomoć nadležnih, ostali koji su bili zaleđeni su odvedeni u Kriotek, laboratoriju specijalizovanu za krioniku. Nakon nekog vremena, članovi porodice se bude i biće primorani da se priviknu na novu realnost gde će se susresti sa mnoštvom dotad nepoznatih pojava...

Uloge:

Juliana Paiva - Maria Marcolina ''Marocas'' Sabino Machado
Nicolas Prattes - Samuel ''Samuca'' Tercena
Edson Celulari - Teotônio Augusto Sabino Machado / Dom Sabino
Christiane Torloni - Carmem Tercena
Cleo Pires - Betina
Rosi Campos - Maria Agustina Sabino Machado
Carol Castro - Comandante Waleska Tibério Souto
Regiane Alves - Maria Carla Borelli
João Baldasserini - Emílio Inglês de Souza
Eva Wilma - Dr Petra Vaisánen
Marcos Pasquim - Marino
Alexandra Richter - Monalisa
Kiko Mascarenhas - Teófilo
Maria Eduarda de Carvalho - Miss Celine
Aline Dias - Damásia
Adriane Galisteu - Zelda Larocque
Cris Vianna - Cairu
Milton Gonçalves - Eliseu Emerenciano
Luiz Fernando Guimarães - Amadeu Baroni
Solange Couto - Mirtes Clara ''Coronela'' Tibério Souto
Raphael Viana - Capitão Mateus Gonzaga
Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 9767

Back to top Go down

Re: O tempo não para

Post by Stef on 11.08.18 14:46

Odgledao sam prvih 10 i prvo da kucnem u drvo i kažem hvalim te bože da se Globo dozvao pameti i najzad snimio nešto vredno praćenja.

Meni se bašbaš sviđa, prava novela das 7. Vrckava, zabavna, opuštajuća, baš po mom ukusu.

Glavni su aw aw aw ne pamtim kad je Globo poslednji put imao super glavni par.

Likovi su uglavnom zanimljivi, naravno Sabino i Carmem su najžešći. smile2
Chris Torloni je bio preko potreban neki opičen lik, jedva čekam da se ovi zaleđeni zgražavaju kad saznaju da se kreše sa momkom mlađim od nje. look

Jedino me dave onaj Simasov lik i Betina. On beskoristan skroz, ona klasična villana kojoj je jedina svrha da se mota oko glavnog. zzzzz Na ostalo nemam zamerki, likovi imaju potencijala.

Regiane Alves kad snimaju iz daljine ista Giulia Gam fazon Barbara Ellen. smile2
Sad me baš zanima šta su i da l su nešto Emilio i Maria Carla uradili sa DNK analizom. popcorn

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jasanty on 13.08.18 15:33

I ja sam odgledala danas desetu epizodu, tek sam je jutros uspela pronaci, bas kao i jedanaestu koju cu veceras. smile2 Zanimljivi su, drze paznju. Da iskljucim logiku i one 132 godine, kao i to da su jedino clanovi Sabinove porodice, njihovi "robovi" i kuce preziveli i to zaledjeni. winky Nastavljam dalje uglavnom.

Sto se tice glavnih, pucaju od hemije. On i nije neki galan, ali kad su zajedno... wub

Obozavam Sabina, odlican lik. naklon Samo me interesuje da li ima sanse da bude sa Carmem, s obzirom da je iz druge epohe, rofl da je porodican covek. winky Vidim da se interesuju jedno za drugo, imaju odlicnu hemiju. Kakav je samo bio kada je uzeo album sa njenim slikama i razgledao ih. rofl A Carmem kada za njega kaze - Sabino specijalista za bezanje. roofl

Cini mi se da se to oko DNK analize vec polako otkriva u narednoj epizodi. smile2
jasanty
Junior member
Junior member

Poruka : 178

Back to top Go down

Post by Stef on 13.08.18 15:43

Iznenadio sam se kad sam te video ovde, ja mislio da gledaš sve sem Globa. smile2

Ono da, ima gluposti al s obzirom da je novela das 7, ne smeta.
Veći je problem kad ove glavne iz 21 koje bi trebalo da budu ozbiljnije imaju još gore debilane.

Prattes je ok, al je vala za Thiaga Martinsa i Rodriga Simasa npr galan i po.

Bilo bi još jače ludilo da spoje Carmem i Sabina roofl ono jes da su u Alto astral bili par al tamo su smorili za medalju, ovde bi sve grmelo. zubo Scena kad gleda slike i provaljuje vrata od terase look

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jasanty on 13.08.18 15:50

Nisam odavno gledala nesto iz Brazila, pogotovo ne bez prevoda. Moglo bi se reci da mi je ova prva koju tako gledam, jer sam prosle godine pocela jednu i odustala. winky Snalazim se sa portugalskim, tu je i sestra da pripomogne jer je ona vise u tim vodama. smile2

Ona djavolska vrata... rofl Jesi odgledao jedanaestu?
jasanty
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 13.08.18 15:56

Nije strašan portugalski, tako sam ja par gledao sa prevodom i onda krenuo bez prevoda, sve sam razumeo. smile2

Što se epki tiče, ja sad gledam ovde jer najbrže izbace od svih.

Nisam gledao 11., povezaću je sutra taman sa 12. smile2

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jasanty on 13.08.18 16:04

Nije veliki problem, jos samo da povezem te neke reci koje se razlicite u odnosu na spanski i njihovo znacenje. winky

Hvala za link, i ja sam nasla jedan sajt na kome postavljaju epizode odlicnog kvaliteta, ali eto nekad im malo vise vremena treba. smile2
jasanty
Junior member
Junior member

Back to top Go down

Post by Stef on 13.08.18 16:06

Nema na čemu, ja sam na tom sajtu i gledao nove Globove al sad su počeli da zabušavaju. mrgreen

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 15.08.18 14:36

Na 13. sam, i dalje su super. smile2
Ovaj Sabino je neverovatan look kad ono reče za Barona a pa on je revolucionar, protiv je kapitalista i republike, znači da je monarhista rofl a tek kad je nokautirao trenera lol2 jedva čekam reakciju kad vidi Marocas u novinama i to u neprikladnom izdanju mrgreen

Oko nje će koliko vidim svi živi da se motaju, Samuca, Emilio zbog para, samo još fali budaletina Bento da se probudi. lol1 Biće veselo sa Emiliom pošto je isplanirao da ih sve sredi. popcorn

Izgleda da kreću prvi problemi usled adaptacije na novu sredinu, ona 1 mala se razbolela.

Uglavnom da ih ne ureknem, samo nek ovako nastave. thumbup

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 15.08.18 14:51

Meni je ovaj Nicolas Prattes inače sasvim OK kao glumac, al jednostavno mi je premlad za ovu ulogu. Ne mogu ga ozbiljno shvatit kao nekog mladog poduzetnika koji vodi svoju tvrtku s 20 godina u guzici i baby faceom.

Cleo Pires je užasna. Ta žena igra sve uloge na isti način. Histerična carioca ala ova ili "cara de sono" dobrice. Ni T od talenta nije naslijedila od majke.

100 dias para enamorarse - 90/130
Espelho da vida - 31/150
Mi hermano es un clon - 31/100
O tempo não para - 67/160
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2547
Godina : 31

Back to top Go down

Post by Sponsored content