EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Élite

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Élite

Post by -MILOS- on 04.10.18 23:34

ÉLITE

Produkcija: Zeta Producciones, Netflix, 2018
Broj epizoda: 8

Serija prati život tri adolescenta koja su primila stipendiju za nastavak školovanja na prestižnom španskom institutu Las Encinas nakon zatvaranja njihove škole. Dolazak Samuela, Nadie i Kristijana neće biti lak zato što će se učenici instituta potruditi da im zagorčaju život. Pored poniženja i nasilja dešava se ubistvo jednog od učenika te samo ostaje da se otkrije ubica.

Uloge:
María Pedraza - Marina
Miguel Herrán - Christian
Jaime Lorente - Nano
Danna Paola - Lucrecia
Miguel Bernardeau - Guzmán​
Aarón Piper - Ander
Ester Expósito - Clara
Omar Ayuso - Omar
Álvaro Rico - Polo
Mina El Hammani - Nadia​
Itzan Escamilla - Samuel

Moderator
Moderator

Poruka : 4066

Back to top Go down

Re: Élite

Post by -MILOS- on 04.10.18 23:37

Napokon sutra je premijera wub osecam da se necu odvojiti od laptopa dok ne odgledam sve epizode odjednom. Dana gori wow

Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 04.10.18 23:39

Isto. Ovo baš jedva čekam. Samo da se ne razočaram. Na osnovu svega vuče na neku kombinaciju GG i HGAWM.

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 11741

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 06.10.18 11:29

Zavrsio jos nocas negde oko dva sa serijom rofl ja ove Netflixove bukvalno gutam sve odjednom mrgreen
Mene nisu preterano odusevili, tako da cu biti ravnodusan iako je obnove za drugu sezonu. Ova serija je miks svih tinejdz serija koje smo gledali kod Amerikanaca.
Ja sam od Dane ocekivao cirkus villanu, a dobio sam nesrecnu bogatasicu. Prvo sam se tu razocarao.
Za Guzmana sam se manje vise iznenadio. Jesam ocekivao da ce odmah da se zaljubi u Nadiju, ali ne i to da ne konzumira nedozvoljene supstance. Bas sam od njega ocekivao fazon droga, alkohol, blud... kad ono on ispade svetac wow dopala mi se njegova i Nadijina prica, ali pored njihove price mnogo je dobra gej prica izmedju Omara i Andera. Npr ljubav izmedju Nadije i Guzmana se moze predstaviti kao zabranjena ljubav, medjutim Omar i Ander su presli igricu. Prvo Omar je narko diler, musliman. Nemoj neko pogresno da me shvati za ovo musliman, nista lose... ko odgleda seriju razumece o cemu pricam. Omar npr ne sme da suprostavi ocu, roditelji su ih vaspitali u duhu Islamske vere, ugovoren brak je bio u opticaju... dok sa druge strane Anderovi roditelji su dosta libelarniji. Sam spoj nespojivog je ovaj par ucinio veoma zanimljivim za gledanje.
Trio Kristijan, Klara, Polo naklon ko voli slobodnije scene imace sta da gleda rofl
Marina, Samuel i Nano su mi bili smor yuck a opet su njih troje na neki nacin protagonisti serije.
Scena kada Anderova majka sazna da joj je sin gej mi je bila iznenadjujuca mrgreen ocekivao sam skandal, a ona se samo nasmejala. Onda Marina ima sidu, a ovamo Samuel zeli da ima seksualne odnose sa njim roll mislim koliko god da je kondom sigurica, ja prvi ne bih nista voleo da imam sa osobom koja je HIV pozitivna. Da ne pricam sve u detalje, opet bice forumasa koji ce gledati seriju.

Sto se tice ubice nisam se nadao da ce ta osoba da ubije Marinu.

Cekam da ostali pogledaju epizode pa da zajedno komentarisemo. Dopala mi se muzika koju su koristili u seriji. Prijatno sam se iznenadio kada sam cuo par pesama od ne tako poznatih spanskih bednova koje privatno slusam. Cak su pustali i Rosaliu wub
Moja konacna ocena neka bude 6,5. Stvarno sam ocekivao mnogo vise od njih.

Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 06.10.18 15:52

Ja odgledao za sada dve epizode. Meni su ok. Ništa vauuuu ali gledljivo. Nisam sad ni očekivao ne znam šta, klasična teen serija. Mada složio bih se da su nekako kombinacija svega i svačega, hteli su sve živo da ubace u jednu seriju. Ubistvo, gej priču, veru, rasizam, sidu, drogu... Nekako mi fali neki normaln i običan lik, svi su na neki način poremećeni. rofl

Što se Danne tiče. Meni je ona super. Ok, na prvu je očigledno da je ovo Bler 2. Al nisam ni očekivao nešto drugo. Kakva cirkus villana u teen seriji? Nakon one smaračke uloge u LD, ovde mi je kul.

Cristian, Polo i Carla su mi zanimljivi. Njihova priča mi je za sada nekako najbolja. Videćemo šta će biti do kraja.

Što se ubice tiče. Za sada mi ne pada na pamet ko je mogao da je ubije. Nadam se da neće ispasti tipa da je ubio Guzman jer je to kao najmanje očekivano.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 07.10.18 0:30

Kad su mogli da ubace sve i svasta, mogli su vala da i od Lu naprave cirkus villanu. Ocekivao sam mnogo vise glamura, bahatosti od nje. Da pizdi i pravi sranja kad uvidi da gubi Guzmana. Prosto po trejleru i promo klipovima sam takav utisak stekao o njenom liku, a na kraju je ispalo da je ona u sustini nesrecna i da joj je jedini cilj da bude najbolja u svemu pa makar bila tuzna do kraja zivota. A i serija bi bila zanimljivija da je ona pravila neke pizdarije, jos plus je iz Meksika rofl

Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 07.10.18 0:42

Ne znam šta će biti do kraja. Za sada mi je Lu ok. Na kraju krajeva Danna je u svim intervjuima i pričala da je Lu sve samo ne ono što će gledaoci videti u startu, provlačila je kroz priču da ima neku pozadisnku priču. Tako da ja nisam ni očekivao neku veliku villanu od nje. Lepa je, kučkasta, bocka. Al ponavljam, jasno je da su scenaristi za taj lik imali veliku inspiraciju u Bler.

Ono što me smra kod Netflixa je bespotrebna golotinja. Ok, jasno je koja je ciljna publika ove serije, to su napaljeni klinci. Ali svaka Netlixova serija, kako krene neko golo dupe u kadru. Čemu to?

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sava on 07.10.18 1:05

Meni su bili iznenađujuće dobri. Završio sam je za jedan i po dan. Ubedljivo mi je priča Pola, Carle i Cristiana bila najbolja, nešto što se ne viđa često u serijama. Dopalo mi se i ovo približavanje Guzmana i Nadije, nije baš često ni viđeno da se Muslimanka i Nemusliman zbliže. Pa i priča Andera i Omera je bila interesantna.

Ima tu naravno treš momenata, ali u globalu su mi dobri. Baš onako za opuštanje, a da ne vređa inteligenciju. E, sad, preterivanje kada učenici maltretiraju profesore, samo zato što im roditelji plaćaju školovanje, pa misle da se nedodirvljivi, se i ovde odigralo, kao i u većini serija gde je radnja u "elitnim" školam, kao i preterano ponašanje šesnaestogodišnjaka, ali ajde.

Ova Danna Paola je ispala levo smetalo, ne znam samo kako je završila sa ovom ekipom. Jedino možda radi približavanja i promocije serije latinoameričkoj publici, ali su Španci bili ubedljivo u prvom planu.

Dosta ima nepoznatih glumaca i većina mi je bila dobra. Muzika je takođe sjajna. Šazam je neprestano radio.

Moderator

Poruka : 2136

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 07.10.18 1:45

E to si dobro rekao. Stvarno je ispala levo smetalo iskorisceno radi promocije.

Sto se tice golotinje to je postalo netflixova tradicija rofl samo neka se oni skidaju dok imaju sta da nam pokazu mrgreen od spanaca sasvim ocekivano, medjutim Dana me je tu iznenadila wow

Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sava on 09.10.18 19:47

Priča Guzmana i Nadije je skroz Cruel intentions fazon. Plejboj koji zbog opklade zavodi nevinu kako bi je ponizio, ali se pritom zaljubi. Mada, meni se dopalo što se nisu smuvali, nekako bi prebrzo i naivno bilo. Komentar sa YT-a: "Of course they putted a innocent muslim who is the victim and a white male who is the evil one. Propoganda." lol1

Ima takođe jedna scena sa Polom i Cristianom, koje je bila i u Merliju, tj. jedan kadar koji je skoro isti.

Neki pišu da je i ova glavna pokojnica slična onoj glavnoj iz 13 reasons why, mada to nisam gledao, pa ne mogu praviti paralelu. Meni je u jednom momentu prošla ideja da se sama ubila.

Ne znam da li je neko gledao onu praistorijsku seriju SMS - Sin miedo a soñar, glumica koja igra Carlinu majku je tamo bila majka Amaie Salamance. Lepa žena.

U suštini, dosta je tu toga već viđeno, dosta tih problema su mogli biti detaljnije obrađeni, ali je nekako sve fino zapakovano. Baš su mi zaraza. Vidim da ih hvale po YT. Ali, koliko su uspešni, ne znam. Mada mislim da će dobiti drugu sezonu.

Moderator

Poruka : 2136

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top