EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Élite

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: Élite

Post by Miloš92 on 10.10.18 3:43

Završio i ja sa ovim. Meni se ovo sveukupno gledano svidelo. Jeste da je mešavina svega i svačega, da su malo pretenciozni ali su sve vreme držali pažnju.

Definitivno su mi najzanimljiviji bili Cristian, Carla i Polo. Posebno ona. Šta napraviše od njenog lika. Kakva hladnokrvnost na kraju. Ne znam što ali me je na trenutak podsetila na Michaelu iz HTGAWM. Takva je i ona u tim situacijama kad smaknu nekoga. rofl
Kod tog trougla izdvojio bi scenu Cristiana i Pola. shock Ono je stvarno bilo neočekivano i to ne sa Polove već sa Cristianove strane.

Marina mi je bila dobra. Ova glumica je pun pogodak za ovakav lik. I žao mi je što je neće biti u slučaju druge sezone za koju verujem da će je biti. Samo baš nisam najbolje skapirao, ona ima HIV ali redovno koristi lekove čime je virus dovela na nivo da ne može nekoga da zarazi. Čemu onda ona scena kada je Nadia dotakla njenu razbijenu glavu svojom posečenom rukom? Koliko sam ja upućen, inače se HIV ne prenosi tek tako i ne mora npr svaki seks bez zaštite sa zaraženom osobom značiti da će se neko zaraziti.
Al generalno taj trougao koji je bio kao "glavni" mi nije bio nešto preterano zanimljiv. zzzzz Ona kao lik da ali njih dvojica ne. Još mi je ovaj što glumi Nana ogavan još iz LCDP. To je ono kad ti je neko fizički ljigav i prosto te nervira. smile2
Što se tiče njenog ubice. Debil sam jer sam čitao komentare na twitteru i naleteo na spojler, tako da od neke 3-4 epizode znam ko je. besan Ok, jeste najmanje očekivano ali mi je sa te strane nekako i bezveze. Najmanji razlog da je ubije je imao upravo taj lik. Al kao uvek u ovakvim situacijama ispadne slučajnost.

Ander i Omar su mi bili dobri. Ne znam nekako su mi baš simpa zajedno.

Dok svi hvale priču Nadie i Guzmana meni je bila bezveze. I zbog čega se on zove Guzman? Zar to nije prezime? Uglavnom, on ispade suprotnost onoga kako je predstavljen na početku.

I što se Lu tiče. Da, obećavala je mnogo više. Ona je meni kao lik super ali su je prosto isključi iz svih priča. Bukvlano je bila lik sama za sebe. Svi u nekim kombinacijama sa nekim problemima, a ona tu sama za sebe bocka sa strane. A mogla je mnogo više. I ne znam ja iskreno više navijam za Guzmana i nju, tako da mi je njihova poslednja scena bila super. smile2 Što se Danne tiče, meni je ona gotivna ali je njena gluma tako televisa presenta u odnosu na špance. Nekako je baš odskakala od svih

Ova Danna Paola je ispala levo smetalo, ne znam samo kako je završila sa ovom ekipom. Jedino možda radi približavanja i promocije serije latinoameričkoj publici, ali su Španci bili ubedljivo u prvom planu.

Ima tu zanimljiva priča. Ne znam dal ste naleteli već na to. Naime, ljudi sa Netflixa su poslali ponudu na mejl Daninog menadžera ali je taj mejl završio u spam odeljku u tu čamio tako neko vreme. Posle izvesnog vremena su naleteli na njega i mislili da ponuda više ne važi ali su ipak kontaktirali ove iz Netflixa. I tako je ipak na kraju došla do uloge.

Sve u svemu nisam razočaran. Nisam ni očekivao da će biti neko savršenstvo i nešto nevidjeno do sada. Nisu bili dosadni, držali su mi pažnju sve vreme. Ono, klasična navlakuša. Znaš da nije ništa vauuu ali te vuče da gledaš. Čekam drugu sezonu.

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 11741

Back to top Go down

Post by Nathan on 10.10.18 9:14

Ajde ja sam mislio da sam jedini kroner koji je subotu navečer potrošio na cijelu sezonu. rofl

Uglavnom nije loše, ali je dosta plitko jer recimo dotaknuli su dosta tema no nisu sve završili fokusirajući se na ubojestvo. Podsjetilo me dosta na 13 reasons why no ovo je daleko od toga. Priče likova su onako pomalo čudne, spoje ih pa rastave bez objašnjenja, nema nekih dobrih scena između njih pa sam pomalo razočaran recimo pričom Nadie i Guzmana i Andera i Omara. Očekivao sam malo više scena između njih, a sveli su ih onako na minimum. Ako dobiju (ili su dobili) drugu sezonu nadam se da će ih malo poboljšati i dati više epizoda.

Danna Paola je bila super u tome što je bila, paše joj ta bitchy uloga no toliko su je marginalizirali da je zadnja scena bila WTF? Ono kad nitko nije dobar ona je dobra i ona se brine za sve, spašava situaciju. Ne sviđa mi se taj nagli prijelaz iz lošeg u dorbo jer cijelu seriju nije bila nimalo dobra. Budemo vidjeli što će napraviti s njom. kafa

Uglavnom nije mi žao što sam potrošio vrijeme, ali moglo je definitivno bolje. Od španjolaca očekujem ipak više nego od amera i drugih. tv

Senior member

Poruka : 765

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 10.10.18 11:24

Ipak su dobro prosli. Sad vec mogu da se nadam drugoj sezoni.

Moderator
Moderator

Poruka : 4066

Back to top Go down

Post by Stefan on 10.10.18 13:36

Pa pisalo se da je njima druga sezona odobrena još pre nego što su epizode postale dostupne. nezna

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3125
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Nathan on 10.10.18 14:51

@Milos to su samo fanovi koliko su gledali.

@Stefan Nisam znao, realno nisam ni pratio vijeti oko serije. Pojavila se na Netflixu pa sam samo krenuo gledati.

Senior member

Poruka : 765

Back to top Go down

Post by -MILOS- on 10.10.18 15:15

Ma moze da se pise do ujutru, dok ja ne vidim zvanicno obavestenje od Netflixa nista ne uvazavam rofl

Moderator
Moderator

Poruka : 4066

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 10.10.18 19:30

Jel se samo meni cini ili nesto spanci bas i ne gotive Dannu? Vidim da mnogi to komentarisu ispod videa. 
Ova Maria me je posebno da kazem razocarala. Stalno je utisavala. Al kad je rekla “Esta scena merece reapeto” a ova sto glumi Carlu je spustila nesto u fazonu “Todos merecemos respeto”. Lepo joj je rekao ovaj sto glumi Omara u fazonu da tu i jesu da bi komentarisali. Ne znam koja bi poenta ovoga bila da su svi dosli da gledaju epizodu i cute. 
Nekako mi bas bilo zao Danne, bukvalno sam stekao utisak da se nije uklopila i da je visak. Pa onda i neki komentari na njen akcenat u pojedinim scenama kada je izgovarala neke da kazemo spanske reci. 
Rekao bi da je najvise gotive Omar i Nadia. Pa i na samom kraju videa kad su se zagrlili njih troje i onda Danna rekla ajmo zagrljaj a ovi je kuliraju sve dok nije prisao Andre.
A i Danna je imala neke komentre, tipa kad Pol ubija Marinu a ona vikne Tomaaaa. U fazonu eto ti ga nema te u sledecoj sezoni. Pa je Omar cak i pita nesto u fazonu kao da ti je drago zbog ovoga.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by machy26 on 12.10.18 19:13

Odgledah i ja ovo. Iako mi je na osnovu trejlera delovalo dosta odbojno i kliše, ipak sam rešila da bacim pogled jer je Netflix u pitanju i ima malo epizoda + dugo nisam gledala ništa na španskom.

Moram priznati da sam se baš pozitivno iznenadila. Ništa novo i spektakularno, ali je sve fino upakovano i itekako drži pažnju. Bolja mi je recimo od Riverdale-a i 13RW, što mi je iznenađenje.

Odlični likovi, kasting, lokacije, scenografije, kostimi...baš prija oku u svakom pogledu.

Gotovo da nemam zamerke, al' eto, kao najveću bih izdvojila ubicu, jer mi nema logike i smisla.

Spoiler:
Ako je već morao da bude on, trebalo je da naprave malo jači motiv ili situaciju gde bi je slučajno ubio. tj. malo više slučajno. smile2 Svidelo mi se kako je Karla odreagovala i to mi je malo popravilo utisak.

Druga zamerka mi je to što su mogli da naprave malo jasniju razliku između scena iz prošlosti i sadašnjosti kao npr. u HTGAWM, al' kako su scene iz sadašnjosti uglavnom bile razgovori sa inspektorkom (što me podseća na Mujeres asesinas), nije bilo toliko konfuzno.

Treća zamerka mi je na logo i font, moglo je to mnogo lepše i modernije. smile2

Eto, to su te (sitne) zamerke.

Likovi su mi super, omiljena mi je Karla. U početnim epizodama je Lu dominirala, a posle je Karla dobila svojih 5 minuta i izdominirala, pogotovo u poslednjoj epizodi.

Marina mi je isto bila super lik, a priča sa braćom mi je pogodak.
machy26
Member
Member

Poruka : 395

Back to top Go down

Post by Stefan on 14.10.18 1:11

Odgledao i ja. I evo ne znam šta sam to gledao i koja je uopšte poenta serije. facepalm Plitko, mnogo tema načeto, nijedna ni obrađena ni završena kako treba. Likovi se menjaju kako vetar duva bez ikakve pozadine/razloga.

Samo ubistvo mi je potpuno nepotrebno, mogli su da naprave klasičnu teen seriju i bez toga, naročito ako se uzme u obzir da je rešenje te misterije preglupo, a još mi je gluplje ovo oko hapšenja pogrešnog tipa na kraju. Mislim čekaj, elitna škola bez video nadzora? Ozbiljno? lol1

Danna Paola mi je glumački najslabija karika. Baš štrči. I to ne na dobar način. Pritom nije bio loš lik, čak mi ni ne smeta ona transformacija na kraju. Ne bih to čak ni nazvao transformacijom, ona je prosto nesrećno bogato derište kome treba ljubavi. Ali mi s druge strane smeta Guzmanova „transformacija” ili bar pokušaj transformacije. Potpuno mi je besmisleno ono njegovo da mu Lu treba. Šta, nije zatreskan u Nadiu?

Nadia mi je bila manje-više ok. Zatucana muslimanka koja ne želi da bude zatucana. Nisam se iznenadio njenim tripom kad je bila ona scena s Marinom i krvlju. Prosto ljudi nisu dovoljno informisani o virusu, koliko god da neko koristi lekove koji virus smire toliko da se ni ne pojavi u krvi, toliko nije svejedno kad ti neko kaže da ima HIV.

Marina mi je bila mlaka. Trougao sa braćom isto. Generalno nijedna jedina priča nije dovoljno razrađena. Kao da je milion osoba pisalo scenario pa nisu znali šta će s likovima. Što je najgore, nisu znali šta će ni sa jednim likom. yawn Dobro, osim možda sa Christianom. On je od početka bio u tom nekom hoćudabudemfamous fazonu, pa me zato nije ni iznenadila ona scena sa Polom.

Kad smo kod njega i Pola, meni ni ta njihova priča sa Karlom nije bila ništa posebno. Pa eto ni ta Karla kao lik. Osim u toj poslednjoj epizodi. S tim što mi eto ni ona, kao ni ostali likovi, nije dovoljno razrađena. Prosto niko nije imao prostora da se pokaže niti da nekako izbije u prvi plan.

Ne znam, meni je utisak baš, baš mlak. Očekivao sam mnogo više, budući da je reč o španskoj seriji. Ali ajde, možda se poprave u drugoj sezoni. Nek aktiviraju Andera i Omara, ja zadovoljan. blush

- I can't just take whatever I want. My life is not like that.
- You'll never get what you want unless you take it.
Stefan
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 3125
Godina : 28

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 14.10.18 4:43

Ma generalno Netflix ima problem da znaju da im cela prva sezona bude neko nazovi predstavljanje likova i uvod u priču, tipa LCDC. Posebno što kapiram da je ovde u startu planirano više sezona jer su znali da će ovo dobro proći pa samim tim su morali da ostave nešto i za kasnije. Npr da se spoje Nadia i Guzman. To bi se u svakoj seriji desilo u prvoj sezoni ovde su to ostavili.  Mada meni iskreno ovde to nije bio slučaj, odnosno da su bili spori i dosadni. Baš je bilo dosta dešavanja, dosta priča. Za moj ukus možda čak i previše za tako malo epizoda. Već sam komentarisao ranije. Hteli su sve neke aktuelne teme da ubace u seriju, oni nemaju da kažemo običan lil, tipa kul momka ili devojku koji su ok sa svima, imaju neku normalnu priču. Svi su u nekom svom uvrnutom svetu.

Danna Paola mi je glumački najslabija karika. Baš štrči. I to ne na dobar način. Pritom nije bio loš lik, čak mi ni ne smeta ona transformacija na kraju. Ne bih to čak ni nazvao transformacijom, ona je prosto nesrećno bogato derište kome treba ljubavi. Ali mi s druge strane smeta Guzmanova „transformacija” ili bar pokušaj transformacije. Potpuno mi je besmisleno ono njegovo da mu Lu treba. Šta, nije zatreskan u Nadiu?

Vidi da odskače od cele ekipe. Svi su španci a ona latinoamerikanka. Naleteo sam na jedan zanimljiv komentar, tip "Ne znam što ste u čudu, špance je oduvek karakterisala prirodna gluma dok su latinoamerikanci oduvek bili skloni preglumljavanju." I realno to je istina. Skroz drugačiji tipovi glume. I ona je ovde sama uletela medju sve ostale glumce i logično da je odskakala. Kad pogledaš neke baš poznate glumce koji su latino porekla i rade za američku produkciju, većina ima taj neki specifičan način glume. Ja sam odmah rekao Danna je previše televisa presenta za ovakvu seriju. I još je na sve to imala u rukama lik koji joj je dao prostora da malo karikira, preglumljava. Prosto imala je takve scene i replike.  

Što se same Lu tiče, pa već od neke 2-3 epizode je postalo jasno kakva je ona zapravo. Bogato derište koje je u dubini duše nesrećno, željno pažnje, željno dokazivanja i isticanja. Meni je ona dobar lik. Samo mi je krivo što su je imala neku poentu prvu i poslednju epizodi, sve ostale epizode je bila apsolutno iskljuečna iz svih mogućih priča i bila je sama za sebe. Mogli su bolje da je iskoriste.

Što se tiče Guzmana i Lu, tj. njegove transformacije koju spominješ. Ja to ne gledam kao transformaciju, on je na početku i na kraju isti. Njega i Lu žele da proguraju kao onu priču, oboje su sjebani, u suštini nisu ludi od ljubavi jedno prema drugome ali su prosto njih dvoje zajedno najjači, i smislu nedodirljivi su, svi im zavide, nisu ranjivi zajedno... On je na kraju nakon svih sranja koja su mu se desila shvatio da mu je potrebna Lu da bi bio ono što je bio ranije kada mu je da kažemo bilo "dobro" u životu. Ja sam bar to tako skapirao.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top