EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

La madrastra

Go down

La madrastra

Post by Stefy on 24.12.18 15:17

LA MADRASTRA
(MAĆEHA)

Televisa, 2005.
Broj epizoda: 120

Ko je ubio Patrisiju? To je pitanje koje je Marija sebi iznova postavljala dok je služila doživotnu kaznu u zatvoru na Arubi, nepravedno optužena da je ona ta koja ju je ubila. Grupa bliskih prijatelja je pre dvadeset godina otputovala na krstarenje gde je i počinjen zločin, ubistvo Patrisije, jedne njihove prijateljice. Marija biva nepravedno optužena i osuđena na doživotnu kaznu zatvora. Napuste je svi, pa čak i njen muž Esteban koji ne veruje da je nevina.

Esteban kaže i njihovoj tada maloj deci da im je majka umrla i u kući postavlja portret neke nepoznate žene tvrdeći da je to portret njihove majke. Nakon dvadeset godina zbog primernog ponašanja Mariju puste iz zatvora. Ona tada odlučuje da se vrati u Meksiko, povrati svoju decu, Ektora i Estrelju, i pronađe pravog Patrisijinog ubicu. Čekaju je teški dani, deca koja je ne prepoznaju, muž koji je neljubazan prema njoj, grupa osumnjičenjih prijatelja koji ne žele da se sazna prava istina o Patrisijinom ubistvu i povrh svega Leonel, Patrisijin sin koji se zaljubljuje u nju. Nakon što je saznala da je Esteban rekao deci da im je majka mrtva ona insistira na tome da se ponovo venčaju, ne bi li na taj način pridobila ljubav svoje dece i ispravila nepravdu nanesenu 20 godina ranije. Sada kad je Esteban na pragu da se ponovo oženi, njegova deca mu to ne dopuštaju, jer ne žele maćehu niti bilo koga ko bi uzeo mesto njihove majke.

Osumnjičeni su redom: narcisoidna Alba i dobroćudna Karmela, dve sestre, zatim bračni par Demetrio i Danijela, i još jedan bračni par, Fabiola i Bruno. Osim njih, i sam Esteban je jedan od osumnjičenih. Ali, ko je pravi ubica? Ko je pre 20 godina ubio Patrisiju i dopustio da Marija ode nedužna u zatvor?

Uloge:

Victoria Ruffo - María Fernández Acuña de San Román
César Évora - Esteban San Román
Eduardo Capetillo - Leonel Ibáñez
Jacqueline Andere - Alba San Román
Cecilia Gabriela - Daniela Márquez de Rivero
Martha Julia - Ana Rosa Márquez / Sofía Márquez
Guillermo García Cantú - Demetrio Rivero
René Casados - Bruno Mendizábal
Sabine Moussier - Fabiola Morán de Mendizábal
Ana Layevska - Estrella San Román Fernández
Sergio Mayer - Carlos Sánchez
Mauricio Aspe - Héctor San Román Fernández
Margarita Isabel - Carmela San Román
Ana Martín - Socorro de Montes
Lorenzo de Rodas - Servando Maldonado
Patricia Reyes Spíndola - Venturina García "la Muda"
Joaquín Cordero - Padre Belisario
Michelle Vieth - Vivian Sousa
Miguel Ángel Biaggio - Ángel San Román / Ángel Rivero San Román
Ximena Herrera - Alma Martínez
Stephanie Gerard - Maggie
Mariana Ríos - Guadalupe Montes "Lupita"
José Luis Reséndez - Greco Montes
Carlos Bonavides - Rufino Sánchez " El Pulpo"
Arturo García Tenorio - Leonardo Montes "Da Vinci"

Trejler:

Stefy
Stefy
Moderator
Moderator

Poruka : 4233
Godina : 22

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Re: La madrastra

Post by Stefy on 24.12.18 15:28

Počeo sam da gledam ovo skoro i odgledao sam već 60 epizoda. wub Potpuno sam zaboravio ovu seriju u celosti jer sam je samo jedanput gledao na Pinku, a ni DVD nisam gledao već jedno 4-5 godina. Uživam gledajući ovo, ova serija je toliko prelepo snimljena da je prosto neverovatno. wow Pored Rubi mi je omiljena Televisina. S obzirom da je gledam uporedo sa jadnom Teresom, prosto mi je smešno kad ovo gledam i ono. rofl

Od samog početka mi se sviđa što ima taj neki mračni ton, sećam se da sam je oduvek zato voleo. Sve scene su snimane nekako specifično i većina serije se događa po mraku. Evo npr. ta prva epizoda mi je možda jedna od najboljih prvih epizoda serije. Prvo Esteban koji sedi u mraku i gleda u portret, pa Marija u zatvoru, pa Alba koja dolazi kod popa, pa Bruno i Fabiola koju su snimljeni kod onog bazena, pa su im face preosvetljene i na kraju Danijela i Demetrio koje snimaju kroz prozor s kog lije kiša. wub I na dalje, što se toga tiče, produkcija nije zakazala.

Onda ovo. naklon naklon naklon Toliko vizuelno lepo izgleda, pa njen razgovor sa svim likovima i kad izađe na svetlo. Ovo mi je jedna od najboljih i najlepše snimljenih scena iz telenovela. Još ovaj instrumental u pozadini, prosto da se naježiš.naklon wub

Potpuno sam zaboravio ove flešbekove sa Patrisijom gde se otkriva zašto je svako imao razlog da je ubije i to mi se baš sviđa. One scene u onoj kolibi kad ih Marija sve pozove su isto fenomenalno odrađene. I mnogo mi se sviđa što je serija od samog početka predramatična, što Andere ovde kida, pogotovo kad je sa Rufo u kadru. Obožavam kad se njih dve svađaju. wub

Jedva čekam da krenu one epizode polakog razotkrivanja, već su počeli da malo više prikazuju ubicu. Jedino što mi je glupo i dosadno je što svaki put kad ubica radi nešto, obavezno moraju da budu scene sa svim osumnjičenima da su išli negde, došli odnekud, da bi se bacila sumnja. I to je postalo preterano, ali dobro.

Čak mi ni ovi sporedni muertosi de hambre nisu toliko dosadni s obzirom da je Mehija u pitanju. I dalje mi serija drži pažnju i verovatno ću brzo da je odgledam jer mi vreme proleti.

Interesuje me vaše mišljenje o ovome, verovatno je 90% vas gledalo i kako se vama svidela. Ili nek krene još neko da gleda, pa da komentarišemo. ziveli

EDIT: Rufo mi je inače ovde fenomenalna. Zbog ove serije sam je zavoleo. Žena je toliko emocije unela u svoj lik, pogotovo u scenama kad pati i kad je sa svojom decom. Ja se i dan-danas naježim kad god gledam scenu kad Esteban kaže deci da im je Marija majka. cool Prosto neverovatno. Jedino su zasrali što je previše plakala i molila se. I generalno, najveća mana ove serije mi je što ima preeeeeviše Rufinog plakanja nad Bogorodicom i moljenja, to je moglo da se svede na minimum jer se uopšte ne uklapa u ton cele serije.
Stefy
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 24.12.18 17:11

Ja sam baš voleo Madrastru. Mislim tada kada sam je gledao. Al tako kad izvrtim neke scene mislim da bi mi se i sada svidela. Ja nju odavno planiram da repriziram al eto nikako da nadjem vremena.

Ruffo je meni oduvek bila dobra glumica. Ženi daj dobar lik i to je to. Plače kao ni jedna druga. Samo što to njeno plakanje iritira u lošim serijama gde plače eto tek tako d abi plakala. Ovde i u "Corona de lagrimas" mi nije smetalo što je plakala jer je bilo opravdano. Posebno u CDL, tamo je preplakala svaku epizodu ali je imala toliko dobar lik i sama serija je bila dobra. Ruffo ima hemiju sa svojim partnerima ali nju još više vadi hemija koju ima sa "decom". Mislim da ni jedna glumica nema tako dobru hemiju sa decom iz serija.

Baš gledam skoro neki njen intervju. I njoj je valjda dopizdilo sa debilanama koje se trenutno rade. Izjavila je da ne planira da se vraća dok ne dobije lik koji će je zaista privući.

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 12291

Back to top Go down

Post by Stefy on 25.12.18 10:56

@Miloš92 wrote:Ruffo je meni oduvek bila dobra glumica. Ženi daj dobar lik i to je to. Plače kao ni jedna druga. Samo što to njeno plakanje iritira u lošim serijama gde plače eto tek tako d abi plakala. Ovde i u "Corona de lagrimas" mi nije smetalo što je plakala jer je bilo opravdano. Posebno u CDL, tamo je preplakala svaku epizodu ali je imala toliko dobar lik i sama serija je bila dobra. Ruffo ima hemiju sa svojim partnerima ali nju još više vadi hemija koju ima sa "decom". Mislim da ni jedna glumica nema tako dobru hemiju sa decom iz serija.
+1

Potpisujem skroz. Evo ovde se baš vidi koliko emocije ona unese u scenama sa decom kad je vređaju, a ona pati znajući da im je majka. wow Prosto ništa ne deluje fejk nego se saživiš sa tom njenom patnjom. Jeste ovde imala opravdan razlog, ali su preterali način na koji su to plakali jer večito plače uz iste replike nad Bogorodicom, ta patnja je mogla drugačije da se prikaže. A iskreno, preterali su ga i sa Ektorom i Estreljom, u nekim situacijama su je bez razloga napadali i vređali samo da bi gledaocima kao pojačali njenu patnju time što su od njih napravili da je mrze kao da je ne znam šta uradila. No dobro, tako je. Sve u svemu, meni je ona ovde super.

Krivo mi je što nikad nije prihvatila neku villanu jer mislim da bi se dobro snašla u toj ulozi. U scenama kad pokaže zube i kad se svađa, ovde konkretno s Albom se baš vidi potencijal da glumi neku tako zlobnicu. wub

Moderator

Back to top Go down

Post by Stefy on 21.01.19 7:05

Stigao sam do 74. epizode. Neko vreme sam pauzirao jer sam gledao Teresu.

Ova druga polovina serije negde do 20-ak epizoda pred kraj je dosadnija od prve polovine jer odugovlače samo da otkriju glavnu misteriju, ali bez obzira na to, proleti mi vreme dok gledam. Glumačka ekipa u ovoj seriji je toliko dobra da prosto u svakoj epizodi bude neka jaka scena koja me oduševi. Rufo i Evora. naklon Koliko njih dvoje imaju hemije na ekranu, to je neverovatno. Oduševila me je scena kada se Marija i ona raspravljaju o deci, pa kad nazdravljuju jedan drugom. Čak i scenario nije nekad bio što i sad. Cela scena sadrži neki naizgled običan razgovor, ali njihova gluma i pogledi i način na koji sve to izgovore je prosto da se naježiš. Svidela mi se isto scena kad igraju šah, pa kad Esteban kao zavodi Mariju. naklon Andere isto kida, mada je previše histerična bez razloga, ali je svakako zanimljiva za gledanje i nikad nije dosadna. Alba i Karmela su uvek groteskne kad se nađu u kadru, mene uvek nasmeju njihove reakcije na bilo šta jer su uvek različite. rofl Vecindad i elenco juvenil su ovde zakazali jer su poprilično dosadni. Od parova su mi oduvek jedino Greko i Estrelja bili lepi, ovi ostali mi nikako nisu išli zajedno. A mislim da nije trebalo uopšte da ubacuju ovu Pulpovu usvojenu decu i da im se toliko posvećuje pažnja, ali dobro, takav mu je lik. Sviđa mi se zamisao i zapravo je dobro lik napisan, samo što posle 50-60 epizoda već dosadi jer se ponavljaju dijalozi i situacije s njima. Ali taj mračni ton serije, atmosfera, prosto mi se sve sviđa i sad nakon drugog gledanja, još više volim ovo. wow Jeste predramatično, ali predramatično na kvalitetan način.

Potpuno sam pozaboravljao sve flešbekove i priče koje se kriju iza svakog lika. Sad je tek bilo otkriće da je Danijela zapravo pustila sestru da umre jer nije htela da pozove doktora. wow To me je baš iznenadilo jer znam da ona na kraju završi srećno. S druge strane, u originalnoj čilenaskoj verziji je upravo Danijela ubica, pa ko zna, možda su ovim hteli da navedu ljude da je ona.

Ono što mi je glupo i donekle i rupa u scenariju je činjenica da oni nakon večere sa Herardom Salgadom (koja je negde oko 30. epizode) i dalje gledaocima bacaju sumnju na sve likove koji su bili na putovanju u Arubu. Naime, na toj večeri Marija i on treba da sklope dogovor, a prisustvuju Danijela, Demetrio, Bruno, Fabiola i njih dvoje. Neko (ubica) tad pokuša da Mariji sipa otrov u piće i na kraju se Herardo otruje. Još tad je očigledno da je ubica neko od ovo četvoro, a ipak, posle toga do kraja serije oni i dalje bacaju sumnju na druge. Na Albu naročito. Verovatno nisu razmišljali o tome, ali ta večera je npr. mogla da se izbegne da bi nekako do kraja svi bili sumnjičavi. Mada, s druge strane, ne verujem da je bilo ko od gledaoca serije zapravo i obratio pažnju na to.

Ne znam zbog čega, ali još otkako sam prvi put gledao ovu seriju sam baš zavoleo Sesiliju Gabrijelu i postala mi je mnogo draga. Oduvek mi se svidelo kako je iznela Danijelu i ona mi je npr. bila ovde protraćena, kao i Sabine. Obe su fenomenalne glumice, ali im nije dato prostora da se pokažu. Ima toliko dobrih scena sa Danijelom, Ana Rosom i Demetriom. naklon Oni su mi bili oduvek zanimljiviji od Bruna i Fabiole koji su imali baš neku dosadnu priču. Nažalost, ništa s njom sem ovoga nisam gledao (osim nekoliko epizoda Alegrijes y Rebujos, ali to je krš). Je l' zna neko dobru telenovelu gde je ona villana?

EDIT: Izvrteo sam prve epizode originalne čileanske "La Madrastra" iz 1981. i prvog Televisinog rimejka "Vivir un poco" iz 1985. Identične su jer je ova Televisina VUP istovetni rimejk, čak su i same scene snimane isto. Mehija je isto pokrao, scene u zatvoru i na početku njegove verzije su iste kao u originalnim. Deluje mi zanimljivo, ovu VUP ne verujem da ću gledati, ali originalnu LM bih, čisto da vidim kako je to izgledalo. Čitao sam po internetu da je u Čileu to tad bila prava senzacija, otprilike kao što je kod nas "Kasandra" i kad je poslednja epizoda bila da su sve prodavnice u prestonici bile zatvorene jer su ljudi gledali finale. U toj prvobitnoj verziji je ubica bila Danijela, a u VUP nisam mogao nigde da nađem, ali mislim da je isto.

Je l' je neko gledao nešto od toga? ninja
Stefy
Stefy
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content