EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Kurtlar vadisi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Kurtlar vadisi

Post by Stef on 28.12.18 20:23

KURTLAR VADISI
(DOLINA VUKOVA)

Sinegraf - Pana Film, 2003 - 2005.
Broj epizoda: 97

Ali Džandan je tridesetogodišnjak koji radi za obaveštajnu službu KGT, usvojen je u detinjstvu i završio je fakultet političkih nauka. Njegovi roditelji, Omer i Nazife misle da se bavi diplomatijom.

Ali je bio zaljubljen u Elif, devojku iz kraja koju je poznavao još od detinjstva. Nakon što se Ali vraća sa Kosova u Istanbul, njegov šef Aslan Akbej mu saopštava da je izabran za specijalni zadatak i da ima dva dana da se oprosti sa porodicom i prijateljima. Obaveštajna služba je lažirala Alijevu smrt, nakon čega mu je urađena plastična operacija i promenjen mu je identitet.

Ali postaje Polat Alemdar, kome je sada poveren zadatak da uđe u kriminalni svet i uništi podzemlje turske mafije. Na drugoj strani je tajkun Sulejman Čakir koji se trudi da uspe u svom poslu, a u tome mu pomaže njegova desna ruka i telohrantielj, Memati Baš.

Aslan Akbej odvodi Polata kod bivšeg kriminalca Durana Emija, koji ga upoznaje sa Sulejmanom Čakirom. Čakir se veoma brzo sprijateljuje sa Polatom, nakon čega postaju poslovni partneri i najbolji prijatelji. Time Polat ulazi u svet mafije pune tajni i rivalstava, i počinje sa misijom da uništi mafiju iznutra...

Uloge:
Necati Şaşmaz - Polat Alemdar
Özgü Namal - Elif Eylül
Selçuk Yöntem - Aslan Akbey
Oktay Kaynarca - Süleyman Çakır
Erdem Ergüney - Hikmet
Gürkan Uygun - Memati Baş
Ipek Tenolcay - Nesrin Çakır
Müge Ulusoy - Meral Yılmaz
Tarĩk Ünlüoğlu - Testere Necmi
Baykal Saran - Hüsrev-ağa
Haydun Bonsal - Mehmet Tombalacı
Osman Wöber - Tuncay Kantarcı
Hande Kazanova - Canan Çavan
Emin Olcay - Ömer Candan
Kerem Fırtına - Eren Eylül
Adnan Biricik - Nizamettin Güvenç
Istemi Betil - Laz Ziya
Atilla Olgaç - Kılıç
Ismail Incekara - Iplikçi Nedim
Nisan Şirinyan - Samuel Vanunu
Serpil Tamur - Nazife Candan
Zafer Ergin - Mehmet Karahanlı
Kurtuluş Şakiraoğlu - Duran Emmi

Last edited by Stef on 30.12.18 0:27; edited 3 times in total
Stef
Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 10485

Back to top Go down

Re: Kurtlar vadisi

Post by Stef on 28.12.18 20:40

Odgledao prvu sezonu. Serija razbija, gledam i ne dišem. naklon naklon naklon

Koji luksuzni zaplet ala eksplozija tržnog centra u Torre de Babel naklon ovo je valjda najbolji cliffhanger na kraju sezone uz OHB 3 u turskim serijama ikada. Nije ni čudo što se KV kod njih smatra majkom svih turskih serija.

Uživanje je gledati jednu ovakvu seriju sa normalno napisanim likovima, bez većih preterivanja i imbecilizama. Kratke epke su samo dodatni plus, trepneš i već prošla epka.

Elif obožavam, super je al mi smeta što je nije bilo mnogo u poslednje vreme.
Hoću i dalje da gledam kako ne jebe živu silu mafijašima i uredno im sve po spisku. smile2
Isto i Meral, super lik, a po strani.

Najviše mi je smetalo što su ponavljali scene i flashbackove, tipa Laz Ziya pušta onu Oj Asiye pesmu (btw super pesma, ta i Elif dedim su naklon ) i seća se kako je pomogao ženi da se ubije po 2x po epki.

Niko od likova mi ne smeta za divno čudo, onaj Eren me je nervirao jer je budala, sad je ok.
Cakir, Polat, Elif, Veće vukova, Aslan, Hikmet, Omer baba, Memati, Seyfo naklon

Uglavnom nastavljam dalje, sad je pitanje ko je živ, ko mrtav, šta je bilo sa Laz Ziyom i Meral, kako se onaj ogavni Erdal izvukao i ko će najzad na rep da mu stane, sve su Raci i Bahadir majstorski zamrsili. cool

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Barbie on 29.12.18 15:01

Ovo sto gledas je verovatno KV, a ne KV Pusu, jel tako?
Ja od ovu seriju nista nemam gledani, i pored toga sto je bila toliko popularna u MK.
Barbie
Barbie
Moderator
Moderator

Poruka : 1549

Back to top Go down

Post by Stef on 29.12.18 17:31

Ne, ne, Pusu ne bih gledao ni da mi plate. roofl Ima milijardu epki, posle pola serije su Raci i Bahadir prestali sa pisanjem scenarija, a i čini mi se da je mnogo veći fokus na teorijama zavere i politici nego na centralnoj priči na kojoj se prvi serijal bazira.

Svakako mislim da tebi ova serija ne bi legla. smile2

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 10.02.19 22:05

Evo me na 27. bolumu, ne mogu ovu dvojicu, urnebesni su naklon rofl rofl rofl

Ali e brate jes da sam ja provukao to kroz 3 vode al nisam iznutra, šta ćeš ako ima crva, e al ne smeš da ispljuneš hranu ne valja se rofl rofl rofl

Najjače mi je bilo kad su igrali tavlu pa Tuncay u fazonu e za ovo treba da budeš majstor Abidine treba mozak, ne možeš ti mene da iznerviraš, a ovaj uzme kockice pa pljune u njih (a Tuncay težak hipodondar look), baci ih i pobedi ga rofl rofl rofl a ovaj popizdeo, kako ga je tresnuo po glavi sa tom tablom naklon rofl rofl rofl

Ova scena naklon

Baš mi krivo što je Derya umrla sad al zato jedva čekam da se Cakir krvi napije debelom popcorn

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 19.02.19 0:07

Au al ovo razbija naklon stigao sam do 46. ode Cakir sad nakratko zagospodario voljenim Istanbulom i ode... I to stradao od ruke onog nebitnog Halita.

Njegova osveta Tombalaciju je bila epic naklon isto tako i Polatova ubistva mafijaških kumova.

Ova epka je komotno mogla da prođe i kao sezon finali, Orhan se obesio, pojava Yahye reisa, izgenerisali se novi sukobi u Veću, raskantali se Polat i Aslan, Polatova namera da ode daleko sa Elif, Cakirova smrt i Memati kao njegov naslednik, Mematijev pokušaj samoubistva na Cakirovom grobu... Baš onako cliffhangerasta epizoda pred dužu pauzu. smile2

Abidin i Tuncay na klanju kurbana look pa kad je Abidin namazao Tuncayu krv na čelo rofl
Šteta što ih u poslednjim epkama uopšte nije bilo, genijalni su.

Nadam se da im ovo nije bio vrhunac i da će do kraja sezone biti još jače nego sad, da ne bude da im sezon finali bude slabiji u odnosu na regularnu epku.

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by TVman on 19.02.19 13:07

Sta znam, mene EDHO vise privlaci nego ova. Tako da prvo nju cu dati sansu, pa onda Vukovima ako je tako dobra kako kazes smile2

TVman
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1020

Back to top Go down

Post by Marijana on 19.02.19 13:16

Delim mišljenje. I meni isto, ali i EDHO ima previše epizoda i ko zna da li su i nju upropastili zato sam skeptična. Nekako nemam volju da gledam tu seriju.

Mene jedna serija toliko privukla pažnju, a to je "Soz". Nikada nisam bila ljubitelj vojničkih serija i uvek sam izbegavala ali ova serija stvarno dobra. mellow
Marijana
Marijana
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1595

Back to top Go down

Post by TVman on 19.02.19 13:27

Ni ja ne volim vojnicke serije, tako da i Soz necu gledati, i to pored sve serije koje imam na lageru za gledanje.

TVman
Posting Freak
Posting Freak

Poruka : 1020

Back to top Go down

Post by Stef on 19.02.19 15:15

KV je sjajna serija, bar dovde dokle sam ja stigao. Ja sam je prvi pljuvao kad je išla al stvarno je dobra serija. S razlogom je en baba diziydi što bi rekli Turci.

Soz je meni patetična patriotska splačina. Istina i KV ima patriotskih elemenata koji se provlače konkretno kroz Polatov i Hikmetov lik, al to je skroz ok napravljeno, nije isfolirana i ljigava serija kao Soz.

EDHO čitam da je i dalje dobra. Planiram uskoro da je nastavim.

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top