EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Vis a vis Eog4CZj

Vis a vis

Go down

Vis a vis Empty Vis a vis

Post by Miloš92 on Sat 26 Jan 2019, 22:13

VIS A VIS

Produkcija: Globomedia, Fox
Broj epizoda: 40

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 12417

Back to top Go down

Vis a vis Empty Re: Vis a vis

Post by Miloš92 on Sat 26 Jan 2019, 22:15

Ako neko zna kako da se prebace komentari iz opšte teme neka to učini. Ja nisam našao kako.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jasanty on Tue 29 Jan 2019, 09:50

Necu preterati ako kazem da je sedma epizoda cetvrte sezone najbolja epizoda cele serije. naklon naklon naklon Ne znam da li ce poslednja ovo uspeti da prevazidje. Toliko napetosti, emocija, ne znate da li pre da se smejete ili placete.

Postavicu u temi pesmu posvecenu seriji, odlicna je. smile2

Spoiler:

Epizoda pocinje Macinim budjenjem iz kome, i to kakvim. Bolnicar je dobio sto je zasluzio. Sledi scena u kojoj Sole pita: Koja od vas ce da me ubije?  cry A ni jedna nema ni srca ni duse za to. Na kraju Sarai odlucuje da ce ona biti ta, ali im Sandoval menja planove i krece pobuna. Altagracijina smrt nije iznenadjenje, znalo se sta je ceka, s obzirom da je ubila Sandovalovu zenu. Ali Fatimin kraj. shocked A tek Hierrov koji se nasao u pogresno vreme na pogresnom mestu. Ostao je sa pogledom prema Zulemi, u fazonu ja te volim, a ti me ubijas. Maca je opet dobila sansu od Castilla da pobegne, ali je ne koristi i krece Guerra.
jasanty
jasanty
Member
Member

Poruka : 237

Back to top Go down

Post by Miloš92 on Fri 01 Feb 2019, 00:37

I odgledao i četvrtu sezonu. Sad samo čekam poslednju epizodu.

Iskreno, meni je ovo u rangu treće. Ni bolje ni gore. A obe su slabije od prve dve. A zaista nisu loše sezone, šta više bolje su od mnogih drugih serija, samo su meni prve dve bile sjajne.

Od kada su prešli na Fox, nekako je malo drugačija serija. Kao što sam rekao u nekom od prethodnih postova. Mnogo toga žele a nemaju dovoljno minutaže. Pa nekako preleću sa scene na scenu i obično nešto visi u vazduhu.

A i kako je jedna kritika rekla, malo su u ovoj četvrtoj sezoni postali nerealni.Ono sa Mercedes je takva debilana da nemam reči. Bukvalno su mi krajem te epizode tako pokvarili utisak. Pa gde ono ima? facepalm

Onda, budjenje Mace je besmisleno. Osoba koja je bila 8 meseci u komi, ne može da izvede ono što je ona uradila. Prosto ne može. Takve debilane smo pljuvaili u televisinim sapunjarama, al ovo je ipak mnogo viši nivo i ne znam kako su mogli da imaju takav ispad.

Eto te dve stvari su mi baš ali baš zasmetale. Prosto ne idu takve gluposti uz ovakvu seriju.

Nekako mi od kada su pršeli na Fox fali onih njihovih nenormalnih obrta. Eto sad je u četvrtoj sezoni bilo sjajno Altagracijino bekstvo iz zatvora. To je Vis a vis. Bukvalno do poslednje sekunde ne znaš šta su se njih dve dogovorile, ko je koga zajebao, a sve zapravo deo sjajnog plana. naklon

Kad sam kod Altagracie, tom liku se publika od pojavljivanja klanja. Meni ona prosto nije legla, niti mi je bila nešto dobra, niti zanimljiva. A kraj joj je tek bezveze.

Sole... Zar su morali i alchajmer? cry

Zulema je neopisiva. Gde je ova Najwa Nimri bila do sada? Mislim da će ta žena nakon ove uloge imati veliki problem. Šta god da odigra mislim da ne može biti bolje od ovog.

Kraj 7 epizode... naklon Prvo scena kada se sve zatvorneice bune. Pa onda scena kada Zulema slučajno ubada Hierra, pa njihovi pogledi. naklon I na kraju Maca koja uleće i kreće da puca uz Zulemino "Gueraaaaaaaaa!" naklon Jedva čekam poslednju epizodu. Ali jedva čekam.

Tako da, ispade da sam ih malo ispljuvao a meni se serija baš svidja. rofl Samo prosto 3 i 4 sezona jesu dobre, imaju neke mane ali su dobre i zanimljive. Ali prve dve su odlične. I prosto falila mi je i glavna glumica, vidi se da ne nema.

I moram reći da mi je drago što nisu dobili novu sezonu. Mislim da bi bila suvišna. Opet verovatno glavne ne bi bilo, Maggie je već najavila da neće snimati ni 5 sezonu "Las chicas del cable" u slučaju da je bude jer snima ove godine nekoliko filmova. Onda, rekao bih da i ova što glumi Risoz nije mogla da snima, već nekoliko epizoda je u samici. Bolje završiti kad treba nego upropstiti odličnu seriju. Samo se iskreno nadam da su zaokružili sve priče jer ovaj kraj serije je tako iznenada najavljen. Sad tvorci izjalvjuju da su oni još na početku sezone znali da je ovo poslednja ali nešto im baš i ne verujem.

Vi koji želite da gledate, krećite jer ovo je više nego vredno gledanja.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jasanty on Tue 05 Feb 2019, 19:48

Koliko me pretposlednja epizoda odusevila, toliko me poslednja razocarala. Gde je nestala sva ona Guerra sa kraja prethodne epizode? Po meni serija je mogla i da se zavrsi tom epizodom, to bi bio kraj dostojan ovakve serije. Zeleli su savrsen kraj, a postigli su upravo suprotno. Ovako ostaje gorak ukus.

Imalo je tu jos dosta prostora za petu sezonu. Nisu zavrsene sve price kako bi trebalo, sve su nekako nabacali, ostali nedoreceni kao npr. o tome kako se Zulema nasla na slobodi. Da li su ona i Maca pobegle, ili je Maca odsluzila kaznu i tako izasla, a ona pobegla? Svidelo mi se to sto je Palacios postao direktor zatvora, ali ostaje zamerka zasto nisu vratili Fabiovu bivsu zenu u tu pricu sa njim, njegov privatan zivot je ostao po strani od kako se vratio u cetvrtu sezonu. Nedostaju price vezane za Macareninog brata, Fabia, bivsu direktorku zatvora, Valbuenu (ajde da ne bude tolika zamerka sto njih dvoje nema zbog promene zatvora). Ogromna zamerka sto je u prosloj epizodi ispalo kako je Fabio bio slamka spasa Macareni, njihovi pogledi, gestovi tokom prve dve sezone su govorili vise od hiljadu reci. Risoz postaje slamka spasa onog trenutka kada se Fabio naljutio na Macu zbog lazi koje je izgovorio Sandoval.

Po meni su prve dve sezone savrsenstvo, cetvrta je za nijansu bolja od trece ako izuzmemo kraj. Serija mi je jedna od najdrazih i najboljih u poslednje vreme, od mene samo zamerka na poslednju epizodu. Neke greske iz poslednje dve sezone ne uticu toliko na kvalitet serije, moze da se progleda kroz prste. winky
jasanty
jasanty
Member
Member

Back to top Go down

Post by Miloš92 on Tue 05 Feb 2019, 21:02

Ni ja nisam oduševljen poslednjom epizdom. Možda čak i najlošija i najdosadnija epizoda. Završili su prošlu epizodu na onaj način a ova smorčina. zzzzz

Kao i obično, mnogo stvari je ostalo nedorečeno. Kako su one uopšte okupirale ceo zatvor? Kako su zarobile čuvare?

Previše minutaže je otišlo na Sole. Ideja je bila da to bude emotvno ali mene bar nisu dirnuli, ne znam nekako nisu preneli nikakve emocije na mene. I ako sam voleo Sole i odnos njen sa svima njima. Mnogo emotivnije je bilo kada je npr odlazila na transplataciju, ono sa helikopterom nego sad njena smrt.

Scena Mace i Risos mi je bila ok. To je suština njihove priče. One su bile prolazna avantura, ubijanje dosade. Maca prosto nije lezbejka.

Dobra je bila i scena Zuleme i Sandovala, kada su diskutovali ko je veći psihopata.

I super mi je bila Goya sa vlasnicom zatvora.  rofl

Ubistvo Sandovala mi se nije svidelo. Prvo, dosta njih nisu ubice i zbog čega bi sada ubile nekoga. Drugo, jedino Maca i Zulema na kraju ga nisu ubole.

I ovo 12 godina kasnije im nije trebalo. Trebalo je da završe kada su zapalile Sole i kada je uletela policija.

Na koji način su se sve one našle na slobodi? Posebno nakon ubistva direktora zatvora.

Eto Risos ima zanimljiv kraj. Ostala je dosledna sebe. Izlazila je iz zatvora ali je opet muljala i opet se vraćala u isti.

Onda i Tere. Meni je ona jedan od najdražih likova od početka. Jeste nekako od starta po strani ali imala je kul momente i izjave. Posebno ono kad pričaju sa kamerom. Al nekako su mi i njen kraj zbrzali, odjendom niotkuda ubaciše joj ovog Pitija, sad još i decu na kraju. Više bi mi uz nju išlo da s ena kraju zaista predozirala i umrla.

Poslednja scena sa Macom i Zulemom je besmislena. Ajde, manje više što su na slobodi. Ali njih dve zajedno ne idu nikako. Maca je ostala bez cele porodice zbog Zuleme i besmisleno je da joj predje preko toga.

Sve u svemu mene je baš razočarao kraj. Vala bolji mi je bio kraj druge sezone i ako je ostalo dosta togs otvorenog. Nekako je bio skladniji i lepši.

Al eto tako je kako je. Prve dve sezone savršenstvo bez mane. Ove sezone sa Foxa meni su od starta slabije i pomalo pretenciozne ali su isto bile ok. Daleko od toga da su loše, samo su prve dve mnogo dobre. Poslednja epizoda mi se nije svidela. Moglo je to mnogo bolje.

Sve u svemu serija vredna gledanja. Neka moja ocena bude 9/10.

Ostali, ako budete i kad budete gledali, komentarišite s vremena na vreme. Baš da vidim vaše utiske.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by jasanty on Tue 05 Feb 2019, 21:20

Kako si preziveo onu scenu kad Fatima natera Goyu da jede? rofl rofl rofl

Moja reakcija je bila kao Zulemina, look mada sam sklanjala pogled tokom te scene. roofl

Ubistvo Sandovala mi se nije svidelo. Prvo, dosta njih nisu ubice i zbog čega bi sada ubile nekoga. Drugo, jedino Maca i Zulema na kraju ga nisu ubole.

Upravo se od Zuleme najvise ocekivalo da ga sredi, imala je najvise razloga. A ona ga samo gurnula pistoljem.

Last edited by jasanty on Tue 05 Feb 2019, 21:56; edited 1 time in total
jasanty
jasanty
Member
Member

Back to top Go down

Post by Miloš92 on Tue 05 Feb 2019, 21:30

Zuleme je kao i uvek gledala sebe. Ona mu je još u ordinaciji rekla da bi mogla da ga ubije ali da je previše pametna da bi to uradila. Zato ga je i odvela da ga ubiju druge.

Meni je Goya od početka simpa. Mislim da su mogli mnogo više da izvuku od tog lika.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by -MILOS- on Thu 07 Feb 2019, 11:40

O boze kakav obrt na kraju prve sezone wow ja sam sokiran rofl jadna Makarena taman joj se sreca osmehnula mrgreen sve se plasim da ne naidjem na neki spojler smile2 veceras nastavljam sa drugom sezonom i jedva cekam mrgreen

-MILOS-
-MILOS-
Moderator
Moderator

Poruka : 4321

Back to top Go down

Post by -MILOS- on Sat 23 Feb 2019, 23:23

meni je ovo mnogo bolje od La casa de papel mrgreen ne znam samo zasto Vis a Vis nije dozivela boom na Netflixu kao ova prva smile2 citam sad Miloseve komentare i bukvalno se slazem sa njim od reci do reci smile ovo za Tere pa i nisu ga bas zbrzali pogotovo sto su imali skok od 12. godina. Pitija su ubacili cinimi se jos u drugoj sezonu gde on njoj govori da ima drugu i da zeli da krene ispocetka. Prva i druga sezona su mi omiljene, treca moze ladno da parira prvim sezonama, ali mi je zato cetvrta bila smor sad nisu bili losi ni tad, ali kao sto rece Milos stvarno su preterivali tokom cetvrte sezone. Steta sto Maka nije bila ta koja je sredila Kineskinje mrgreen ja sam samo cekao da se desi neko cudo i da ih ona na kraju sjebe kad ono nje skoro da nije bilo tokom trece i cetvrte sezone sad Zulejma naklon sto je ta zena znala da me nasmeje sa njenim odvalama rofl definitivno otkrice za mene i bas se radujem sto je deo LCDP smile nadam se da ce i tamo imati zanimljiv lik. Sole je na kraju zavrsila kao njen muz mrgreen doduse to je i bila njena zelja. Scena kada je Saraj ubija cry jos kad je krenula da peva cry ceo sam se najezio. Fabiova i Makarenina ljubavna prica mi je bila simpa wub steta sto na kraju nisu uspeli. Goja i direktorka na kraju rofl znaci oplakao sam njihove scene pogotovo kad Goja uzima njene stvari, sminka se i na kraju joj govori da joj pojede picu rofl rofl rofl rofl Anabel besan znaci koliko mi je bilo drago kad ju je ubila Altagrasija mrgreen zena mi je bila uzasna za gledanje. Samo kad joj se setim lika i nije mi dobro puke Sandovalov kraj mi se dopao. Iako mi je drago sto serija nije dobila petu sezonu oni posle ovakvog kraja mogu ladno da snime film o avanturama Makarene i Zulejme wow toliki rivalitet i na kraju postadose partnerke, a Makarena od jedne mosquita muerta postade pravi boss smile2
umalo da zaboravim da spomenem Ugartea wub jeste bio zloca, ali je meni taj covek bio praznik za oci rofl njegove scene sa Rizos su bile cist seks mrgreen iako je ona bila lezbejka u seriji hemija izmedju njih dvoje je bila ogromna wow samo sam cekao da zaskoce jedno na drugo mrgreen

Od mene sve preporuke za gledanje smile ja sam se na pramir toliko zarazio sa serijom da sam ostale dve koje gledam stavio na pauzi smile2 i dobro je sto sam cekao da se ova serija zavrsi pa da onda krenem sa gledanje. Mene bi pauze izmedju epizoda i sezona ubile rofl

-MILOS-
-MILOS-
Moderator
Moderator

Poruka : 4321

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top