EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Teresa

Page 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Go down

Re: Teresa

Post by ~dragana~ on 26.12.18 15:20

Teresa i Rubi su serije na isti kalup, likovi su pravljeni po istom šablonu, kako glavni tako i sporedni. Meni se lično više dopada Teresa mada Rubi ima manje epizoda (više volim kad nema previše epizoda). Što se sporednih likova tiče, u 80% posto serija više su me interesavali sporedni nego takozvani protagonisti. Takodje više volim serije gde se ne vrti sve oko glavnih likova i centralne priče već kad ima nekoliko niti koje su ili povezane a i ne moraju da budu. Sve u svemu i Rubi i Teresa su mi bile gledljive i dopadale su mi se obe, nisam bila oduševljena ali ni razočarana.

~dragana~
Senior member
Senior member

Poruka : 608

Back to top Go down

Post by Bojan on 26.12.18 22:34

Meni je Teresa u top 5, zaista serija nema manu.
Jeste prvih 30ak epizoda bilo smaranja sa Esperansom, Pablitom i ostalim, ali i tada je lik Terese bio sjajan!
Ja sam je gledao 3 puta i opet ću, sigurno!

Aida i Teresa rofl rofl rofl

Senior member

Poruka : 551
Godina : 24

https://www.facebook.com/telenovele.serbia/

Back to top Go down

Post by Stefy on 11.01.19 21:20

Od trenutka kad su se Tereza i Arturo vratili iz Pariza je postalo da bude zanimljivo i prvi put da se nisam žešće smarao gledajući seriju. A to je posle 100 epizoda. Sad sam na 125. i jedva čekam da odgledam ovo sranje.zzzzz

Zanimljive su mi bile scene kad je Orijana rekla Arturu da je Tereza spavala sa Marijanom dan pred venčanje, pa onda ono njihovo suprostavljanje je bilo dobro. Sviđaju mi se i scene između Tereze i Fernanda kad ga ona zavodi i jedva čekam da se spanđaju, a osećam da će to biti 5 epizoda pred kraj. roll Plan Henoveve i Aidinog oca mi je toliko glup i bespotreban celoj priči da je to neverovatno. U suštini, nemam ništa posebno ni da kažem jer se za ovih 125 epizoda u seriji nije ni desilo nešto vredno pomena. Ceo vecindad je promašaj i dosada živa, najzanmljiviji lik tu mi je don Porfirio koji je meni jedino zapravo smešan. Ovo ostalo katastrofa.

Drugo, ne znam kako može "kvalitetna i dobra" serija da dozvoli sebi da sve bitne informacije koje neki lik treba da sazna sazna tako što prisluškuje odnekud. Da treba da se izbroji od početka koliko puta je neko saznao nešto bitno prisluškivanjem, verujem da bi broj premašio 100. wall To u svakoj seriji ima, ali ovde ne da je uočljivo, nego se u svakoj epizodi desi minimum dvaput.

A verujem da će sve bitno i zanimljivo da se desi u poslednjih 5 epizoda pošto moraju da razvuku sve do besvesti.

Na kraju svega, meni je ovo jedna velika smorčina. Ne znam kako nekome ovo može da bude zanimljivo i dobro kad tek posle 100 epizoda kreće zapravo da se zahuktava, i to jedva. thumbdown

EDIT: Drugo, o čemu vi pričate da je ona bolje okarakterisana od Rubi? Scenaristi su očigledno na pola serije zaboravili kako su je predstavili na početku. Na početku ona sve vreme priča kako ne treba da zavisi od nikog, kako će sama da uspe u životu. Uda se za Artura, postane saradnica u njegovoj firmi, projektu u kog je on deo, pritom ne radi ništa i samo uživa u bogatstvu. Čak i sad kad su opet siromašni, priča o tome kako joj ne pada na pamet da radi jer će joj trebati mnogo nego je lakše da se spanđa s Fernandom jer tamo ima sigurno bogatstvo. I po čemu se to onda, na kraju dana, razlikuje od Rubi? Bukvalno je isti lik, bez obzira na to što na početku oni nju ne predstavljaju tako, njena dela posle uopšte ne prate ono što govori na početku.

Last edited by Stefy on 11.01.19 21:25; edited 1 time in total

Moderator

Poruka : 4233
Godina : 22

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Stef on 11.01.19 21:23

Ne znam kako nekome ovo može da bude zanimljivo i dobro

Ne davi čoveče božji nego gledaj ako ćeš da gledaš, ako nećeš ćao zdravo. Niko te nije bio po ušima da gledaš seriju.

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 10491

Back to top Go down

Post by Stefy on 11.01.19 21:26

@Stef wrote:
Ne znam kako nekome ovo može da bude zanimljivo i dobro

Ne davi čoveče božji nego gledaj ako ćeš da gledaš, ako nećeš ćao zdravo. Niko te nije bio po ušima da gledaš seriju.
Slobodno preskoči moj post ako te davim, niko ne traži da ga čitaš. nezna

Moderator

Poruka : 4233
Godina : 22

http://elizabeth-gutierrez.serbianforum.info/

Back to top Go down

Post by Stef on 11.01.19 21:29

Naravno da ne al to tvoje ponavljanje jednog istog u krug ide na nerve. Ne znam kako ovo ne znam kako ono. Zabole te, ti si jedinka za sebe, batali ostale.

To što se tebi nešto ne dopada ne znači da svi moraju isto da misle kao ti.

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 11.01.19 21:49

Ja zaista ne znam zbog čega neko gleda nešto samo da bi to pljuvao. Toliko serija je snimljeno. facepalm

Al dobro da se Boyerka ovde guzila da joj potpisuju ugovore po dupeti i da se kreveljila i bacakala po krevetu, verovatno bi ovo bilo top.

I ako su tebi Teresa i Rubi iste onda ne znam što bih se ja trudio da ti bilo šta objašnjavam. Ali ukratko Teresa je od starta mlada i pametna devojka, npr dok je Rubi prepisivala na faksu i šlepala se uz onog ružnog lika ovde je Teresa najbolji djak svoje generacije. Ona je krenula u zavodjenje profesora iz čiste ambicije ali se vremenom zaljubila zaista u njega, Rubi se nikada nije zaljubila u Hektora. Teresa se od starta sveti i pravi zvrčke ljudima koji su nju prvi povredili, Rubi je pravila zvrčke iz dosade pa je čak i sestri upropastila život smestivši onog u zatvor. Teresa se tokom čitave serije na nekin način bori sama sa sobom, dok je Rubi bolelo dupe za sve. Npr Rubi nakon smrti majke organizuje onaj maskenbal, da vidiš kakve su teresine scene nakon smrti oca. Rubi je širila noge čim ne zna šta će, jebala se sa Yagom itd. Teresa to ne radi. Na kraju same serije Teresa ponovo zbog ambicije i straha od siromaštva što je po njoj bolest koja ubija, odlučuje da zavede Fernanda i izda Luisu. Ali se na kraju ipak pokajala. Ona je dala pare u dobrotvorne svrhe, Rubi je izgubila lovu. Hoćeš još razlika?

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 12293

Back to top Go down

Post by Ángel on 11.01.19 23:07

Ne znam što se trudite da objašnjavate bilo šta nekome ko otkida na Sranaliju i Tres veces Ana.

Nije to mentalni kapacitet Terese, zato i ne može da mu se sviđa. Dečko voli treš, Teresa nije treš, logično da mu se ne može svideti. smile2

Global moderator

Poruka : 8990

Back to top Go down

Post by FanSte on 12.01.19 10:21

Naravno da samo voli treš. To se moglo zaključiti još kad je pljuvao po umetničkom delu grotesknog stila izražavanja zvanog Strasti Toskane. Nema on kapacitet da valorizuje remek-delo. ne

Al' sve na stranu, oduvek mi je bilo fascinantno to što gleda nešto na silu do kraja i onda samo kuka i pljuje. Krajnje mazohistički. Ja nešto što me ne kupi za 15 epizoda max (u slučaju telenovela od po 100 i kusur epizoda, a u slučaju kraćih serija max 2-3 epizode) nema sile da nastavljam da gledam.

Posting Freak

Poruka : 2659
Godina : 24

Back to top Go down

Post by Stef on 12.01.19 17:24

Ma kakvih 15, o 100+ i da ne govorim, ja cepnem 2-3 i ako mi se ne svidi ćao zdravo. Nema boga da ću ja da sedim i da gledam nešto što mi ne leži samo zato što su Žika, Milojka ili Pera rekli da im je to super.

Stef
Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 10 of 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Back to top