EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Opšta tema

Page 43 of 52 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 47 ... 52  Next

Go down

Re: Opšta tema

Post by Stef on 09.02.18 2:18

Marone je koma, za njega je čak i Reymond Jack Nicholson. facepalm

Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 9133

Back to top Go down

Post by TVman on 09.02.18 14:00

Jel se u seriji obrada Apokalipsa spored Bibliji ? Jer naslov je Appocalipse, a Record uglavnom radi bibliske novele.

TVman
Senior member
Senior member

Poruka : 715

Back to top Go down

Post by Franko on 09.02.18 17:17

@TVman wrote:Jel se u seriji obrada Apokalipsa spored Bibliji ? Jer naslov je Appocalipse, a Record uglavnom radi bibliske novele.

Pa da, biblijska je telenovela, radi se sve po Bibliji.

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Orgulho e paixão - 25/140
Porto dos milagres - 3/188
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2408
Godina : 30

Back to top Go down

Post by Franko on 10.02.18 17:40

Evo me na 26.-oj od Apokalipse. Neke stvari dobro funkcioniraju, neke ne. Pod ove koje ne funkcioniraju su zapravo najbitnije stvari:

1. antagonist je super napisan, al isto tako super stravično odglumljen. rofl Taj Marone je stvarno za stavit ga u ropotarnicu povijesti.

2. protagonisti, Juliana Knust i Igor Rickli, su glumački OK (ona puno više nego on, jedva prosjek je on). al imaju 0 kemije što je kriminalno s obzirom da imaju dobru priču (ona kršćanka, on ateist). Autori namjerno kenjaju po tom njegovom ateizmu pa ispada debil prema njoj, već joj je rekao na finjaka da je glupa šta vjeruje u Boga i takve neke pizdarije. Mislim, to po meni nije stvar koju ti trebaš reći nekome tko ti je drag. Imam i ja prijatelje raznih vjera pa im ne govorim da su debili jer u to vjeruju. Pogotovo ne bih to rekao curi koja mi se sviđa. "Jako mi se sviđaš, sanjam te već 10 godina, al fakat si moronka šta vjeruješ u te stvari". stars rofl

Zapravo je smiješno da uz Ricklija i pogotovo Maronea, Sidney Sampaio (koji stvarno nije nikakav poseban glumac da se bacaš po podu od njegove glume) ovdje je glumački toliko ispred njih da je to strašno. cool

Raquel/Cesar (Juliana Silveira/Fernando Pavao) su mi zanimljivi, pogotovo što je on sad ispao đubre jer ju vara s likom Samare Felippo (nju mi je baš gušt gledat ponovno, nisam je vidio negdje 10 godina otkad je nema na Globu). Navijam dok mogu za njih s obzirom da je lik od Juliane Silveire "umro" u arrebatamentu, emitiranom u utorak.

Slučajno sam si spoilao i serijskog ubojicu, al nema veze. smile Zasad i dalje gledam. rofl

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Soleil on 12.02.18 23:16

Sérgio Guizé & Nathalia Dill u aprilu prošle godine raskinuli dvogodišnju vezu, koja je počela tokom novele "Alto Astral".
Bianca Bin se razvela prošle godine.
Pojavile su se glasine kako su Sérgio & Bianca od novembra prošle godine zajedno, te da su čak počeli živjeti zajedno. Oni, naravno, negiraju sve.

Sérgio & Bianca su glumili u "Êta Mundo Bom!" (2016), ali ne znam da li su imali zajedničkih scena tamo. Sad glume u "O Outro Lado do Paraíso". Bianca & Nathalia se pojavile u "Cordel Encantado" & "Joia Rara".

Guizéov kućni ljubimac
(sa IG profila Nelsona Freitasa/@"Tempo de amar")

Posting Freak

Poruka : 1763

Back to top Go down

Post by Franko on 17.02.18 13:36

Evo da se i ja javim malo tu s mojim razmišljanjima o "Apokalipsi". Pogledao sinoć do 59-e epizode, sad čekam da dignu epizode od ovog tjedna. Telenovela se može gledati, iako scenaristički to baš nije jaka serija. I zapravo je kriminalno kako imaju dobre "ganchos", ali ih uopće ne znaju razradit. Plus, serija ima mali milijun likova. Vodim cast listu za IMDB, u jednoj epizodi se nedavno pojavilo 60 likova. U ISTOJ EPIZODI 60 LIKOVA. shock

Glavni konflikt između protagonista je taj da je Benjamin ateist, a Zoe kršćanka (ono šta bi se reklo "fallen" kršćanka, predstavlja se svugdje kao kršćanka, al ne mari previše za crkvu, propovijedi itd. zbog posla). U ovih 59 epizoda, Benjamin i Zoe su se dvaput razišli zbog svojih vjerskih neslaganja i isto tako se dvaput poseksali. Prvo se poseksaju, onda krenu filozofirat o Bogu. blink rofl Kao par su ništa posebno, i dalje stojim da je Juliana Knust dosta korektna glumica (iako mi nije za glavne uloge), a Igora Ricklija se može podnijet. Nije da je lik Benjamina toliko kompleksan i težak za odglumit.

Ono što je naprosto fascinantno je lik Ricarda tj. Antikrista. Lik je iznimno kompleksan, ima svakakvih "matices", ali Sergio Marone je naprosto katastrofalan. Imate osjećaj ko da gledate Zorra total ili Ta no ar kad on krene sa svojim caras & bocas, smijanjima, "breaking the fourth wall" momentima ala Kevin Spacey u "House of Cards". Strašno ali straaaaaaaašno loš glumac. Definitivno glumački najslabija karika serije.

Od ostalih priča, najzanimljivija mi je bila ona Cesara i Raquel. Raquel je Zoeina teta, Cesar je sin policajca kojeg je ubio serijski ubojica prije 20 godina i koji sad lovi njegovog imitatora. Kako se cijelo vrijeme kroz medije provlačilo da je Cesar nasilan i slično, očekivao sam ipak malo teži storyline, al od toga nije bilo ništa. Vjerojatno utjecaj kćeri pastora Maceda. Cesar voli Raquel, al je toliko posvećen svom poslu, graniči sa opsesijom da je zapostavlja i svađa se s njom tako da im brak ne liči na ništa (opet, s obzirom na minutažu SVIH likova, ovi dvoje su imali ravno 3 svađe u 59 epizoda). Vara ju s likom Samare Felippo, koja je policajka koja radi s Cesarom na istom slučaju. Prevara se otkrije u 55-oj epizodi, doslovce jednu epizodu prije uznesenja kad Raquel umre jer ju je Bog pozvao k sebi da je zaštiti od svega što će se sad sručiti na zemlju i ove koji su preostali.

Osim Raquel, u uznesenju su nestali tj. otišli Lorena (kćer od Raquel i Cesara), zatim Oswaldo i Leticia (Marcos Winter i Luiza Tome - Zoeini roditelji), Tiago i Alice (Rafael Sardao i Thuany Parente - Zoein polubrat doktor i njegova djevojka koja je imala priču da je kćer od pastora koja laže da po cijele dane čuva stariju i bolesnu ženu, a zapravo pjeva pop pjesmuljke u caffe baru), te Esmirna (sluškinja koja ima dva sina, ne zna se koji je gori, dobila je otkaz jer ju je šef optužio za krađu ženinog nakita), Bruno (sin tog istog šefa) i pastor Ezequiel. Sama scena "arrebatamenta" je dosta dobro snimljena i čak sam se malo naježio, iako nisam vjernik. smile

Ono što je zanimljivo proučit sa stajališta jednog nevjernika jest sljedeće. U uznesenju su otišli samo djeca i kršćanski likovi. Ostali su ateisti, "fallen" kršćani i Židovi. Iz cijelog židovskog nuklea ama baš nitko nije uznesen, osim posvojene kćeri jednog para.

Uglavnom, mogu tu masu pisat još o svakom liku jer ih ima ko da seriju piše Gloria Perez, al neću. Al ok serija za praćenje. smile2

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 06.03.18 23:50

OOLDP 114/***

Ovo je tako bezveze ali je sa druge strane zanimljivo za gledanje. Klasična sapunjara za termin od 19h. Ništa više od toga. Sve kliše za klišeom.

Da ne prepričavam sad sve jer samo ja gledam.

Clara je uspela da se osveti ii Viniciusu. Saznalo se da je kao malo zlostavljao Lauru. Posle se pojavila još neka porodica čiju je ćerku zlostavljao. Uglavnom na kraju je na sudjenju priznao sve, završio je u zatvoru gde su ga ubili. Lorena je otišla iz sela i ostavila stan Lauri i Rafaelu. Sa tim su mlatili baš dugo, sigurno tri nedelje.

Onda Livia je svima predstavila Mariana kao svog dečka. Nakon čega ga je uhvatila da se ljubi sa Sophie. Tada joj Sophie priznaje da ona nije njena majka. Ispostavilo se da je Livia ćerka nekih radnika sa kojima se družio njen muž i zbog toga su je odgajili nakon smrti tih radnika. Ta scena je bila dobra. Sophie koja kaže nešto tipa: "Nikada nisam mogla da te gledam kao ćerku. Ja sam želela svoju ćerku. I rodila sam je. Ali ćerka koju sam toliko želela ispala je patuljčica Estela." rofl rofl rofl

Posle su se Mariano i Livia pomirili. On je u medjuvremeno našao neke drgulje koje je hteo da proda krjući od Sophie. On, Livia i Tomaz beže iz sela ali ih ipak pronalaze. Sophie otpužuje Liviu da je otela Tomaza ali kasnije povlači tužbu.

Bruno se pomirio sa Toniom zbog njene trudnoće. Zbog toga je raskinuo sa Raquel. Medjutim Ze Victor priznaje da je on otac deteta, pa ovaj izbacuje Toniu iz kuće. ALi sada je Raquel sa drugim.

Amaro zaprosio patuljčicu. Ali je ostavio čim je Sophie rekla da mogu da se venčaju ali će ona biti izbačena iz njenog testamenta. Juvenal, drugi udvarač patuljčice, odnosno onaj prvi, trebalo je da se venča sa Desire ali je onda saznao da ona radi u bordelu.

Sophie je ubila i Ratasa, lika koji je po njenom anredjenju pregazio Raquel. Za to su prvo okrivili Leandru sa kojom je ovaj bio u vezi. Ali su Clara i Patrik uspeli da je izvuku iz zatvora.

Sve ovo sa Diegom i Melisom je takva glupost. Njihova svadba, pa to što on ne želi da se kreše sa njom, pa njihov razvod. I sad koliko sam čitao i ona će da ode u bordel da se prostituiše. Na kraju će sve da ispadnu kurve.

Adriana je takva napast.... stars Tako je lepo počeo lik a na kraju je ispala takva debilka. Još sad kad se sazna da ima tumor mogu da zamislim koje će patetisanje da bude sa njom.

Clara je sada odlučila da se osveti i Gustavu. Saznala je da je on skriveni vlasnik bordela i sada će to da iznese u javnost zbog čega će ga Nadia ostaviti, smeniće ga sa posla.

Inače kao što primećujete sa svima se nešto dešava samo sa glavnom trojkom ništa. Tako je od kada su se preselili u sadašnjost. facepalm Ajde Clara kao nešto i radi, mada više je uetljana u živote drugih i rešava njihove probleme nego što se njoj nešto dešava. Ali Gael i Renato NIŠTA.

Walcyr odavno daje smernice da je Renato izdajnik i sad će se ispostaviti i da jeste tako. Čitao sam opise epizoda za narednu nedelju. Sad će da zaprosi Claru, ona će da pristane i na venčanju će ga razotkriti. Ispostavilo se da je on od starta povezan sa Sophie. Sad će valjda da vrate i onu Fabianu (ćerku one babe iz ludnice čije je slike Clara prodala i obogatila se), sa njom je Renato valjda u vezi. Konačno nešto zanimljivo i sa njim da se desi.

Uglavnom nije da nisu zanimljivi. Ali ja zaista ne razumem razlog ovakve gledanosti. Možda još samo jedan dokaz da publika ne želi moderne serije i izmišljanje tople vode, već najklasičnije sapunjare.

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 11528

Back to top Go down

Post by Sava on 16.03.18 12:17

Ma da li je Renato canalha? rofl naklon A koji je razlog?

Pa rejting će da eksplodira. rofl Pretpostavljam da je Fragoso novi galan. zzzzz

Moderator

Poruka : 2111

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 16.03.18 12:34

Pisao sam vec u tome u svom poslednjem postu vezanom za ovu seriju. Kasnim par epizoda ali koliko sam citao ispostavilo se da je i on sa njom samo zbog onih dragulja. I valjda je povezan sa cerkom one babe koju je Clara upoznala u ludnici i cije je slike prodala.

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 11528

Back to top Go down

Post by Franko on 16.03.18 22:09

Ja sam znao da je Renato negativac još otkad je zapalio cigaretu negdje na početku serije. Doktor, pa puši i još pozitivac? Ma nema teorije. rofl

Vidjet ćemo šta će Cardoso sad napravit s likom, iako mi je to sve prebrzo kad je doslovce sličan lik igrao u Sol dormente. Izgleda da će se spanđat s Fabianom. rofl

Ne sjećam se kad sam zadnji put TOLIKO čekao JEC-a s novom telenovelom, ovaj Walcyrov show je ajmemajkogasi. rofl

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content