EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Opšta tema

Page 46 of 52 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 52  Next

Go down

Re: Opšta tema

Post by Franko on 25.03.18 21:41

A to nije do nje, kad je ekskluzivka. Već do redatelja i autora.

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Orgulho e paixão - 25/140
Porto dos milagres - 3/188
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2412
Godina : 30

Back to top Go down

Post by TVman on 29.04.18 19:23

I stigao do sam kraj Verdades Secretas.. kafa

Kraj kao kraj je odličan od svakog aspekta. Svatko je dobio ono što zaslužuje, osim Karolina. Bila je tako dobra i gotovo bez ijedine pogreške kao majka i supruga, ali je plaćala sa svojim životom. Ali, i u stvarnosti je i tako - dobre ljudi uvijek pate.

Glupan Alex je dobio ono što je zaslužio. Uznemirio je svakoga u njegovoj okolini pa je bilo vrijeme da se zaustavi. Lik je bio dobro napisan i izveden sa Rodrigo Lombardi. Kakvav nebitan galan je bio u Indiji, ovdje je sjajan (glumacki mislim, a za lepotu, lep je smile )

Endzel i Gi - njihova priča koja je započela u prvim epizodama, sretno je završila. Sretan sam za njih.

Fanny, ovdje sam za malo zaplakao. U trenutku kad je Antony napustio, pa kad mu nije dopustila da ode i kada je popizdela. Koliko god je pakosti uradila i poticatila sve ono što je došlo do tragičnog kraja, to nije zaslužila. Međutim, to je dokaz da bez obzira koliko smo uspješni, svi padamo na koljena za ljubav. Ali, dobro, pronašla je Leo, ali volio sam par Fanny-Anthonyja i voljeo sam njihove scene gledati ih u seriji 334545 334545 Bas sam je zgotivio, i bas pratim njene scene u ovoj novoj telenoveli OOLDP. Njen lik i tamo kida naklon naklon

Giovanna - koliko mi je u pocetku isla na zivce, i ove posljednje epizode pokazale sa se kao dobra i da ona također želi biti sretna.

Larissa - njezina me priča oduševila. Život ovisnika o drogama, koji prodaju sve za tog cuda, dobro je prikazan i nacin na koji završavaju na ulici. Ali, drago mi je što se spasila.

Bruno, Pija,Flavia Ivan i svi ostali su unikatni i dobro napisani likovi. Sve će da mi hvale cry

"Savršena" sa svojom izvornom pričom na sjajan način pokazao je poroke - alkoholizam, droga, prostitucija. Dakle, za mene je br. 1 Brazilska novela i u top 3 serija koje sam ikad gledao. I jedna od retkih serija koje sam tako odugovlacio da uzitak traje vise meseci smile Potpuno zaslužila EMMY.

Ocena za kraj- 10/10

TVman
Senior member
Senior member

Poruka : 717

Back to top Go down

Post by Stef on 29.04.18 19:54

Kraj je meni lično nešto najbolje u svetu telenovela. naklon Neočekivano, moćno.

Carolina mi je bila dobar lik, al previše idealizovana za moj ukus.
U svakom slučaju, najveći tragičar serije.

Lombardija i Grazi do ove serije nisam mogao da smislim al ovde su razbili. Kapa dole.

Fanny sam baš voleo. U isto vreme hladna i nadmena, a opet ranjiva i željna ljubavi. cry
Marieta je sjajna kao i uvek, al Sofija nije ni prići Fanny. Kao što ni OOLDP nije ni prići VS.

Giovannu nisam podnosio organski. Razmaženi kreten. puke

Larisse je i meni bilo žao. Jebeno je kad upadneš u taj svet.

U svakom slučaju, Walcyr je sa ovom serijom odradio sjajan posao.
Šteta što mu i ostale serije nisu ovakve.

Stef
Moderator
Moderator

Poruka : 9142

Back to top Go down

Post by Franko on 03.05.18 1:29

Ja sam sad sve uvjereniji da je VS od Walcyra spasila ona Maria Elisa Barredo koju je otkantao za vrijeme Eta mundo bom. Ovo šta Walcyr radi u O outro lado do paraiso je takvo svetogrđe. Od svega. Od svih tema. Od prostitucije, do rasizma, do homoseksualnosti, nasilja prema ženama. Ko da se smije gledateljima u facu, a ovi gledaju i gledaju. Nakon što završi OODLP, ne želim čut niti jednu lošu riječ o gledanosti drugih novela od 9. Babilonia je bila gledljivija od toga. BABILONIA. O A regra do jogo, Imperio da ne pričamo. A Em familia je za OODLP bila Građanin Kane.

Inače, ne znam jesmo li prodiskutirali da je Klebber Toledo izvisio iz O tempo nao para zbog toga što još snima onu seriju Ilha de ferro. Njegova zamjena je Nicholas Prattes. Lik je 1997.-o godište. Njegova partnerica Juliana Paiva je od njega starija 5 godina. Što i nije neka drama. Al veća drama je ta šta je glavna negativka Cleo Pires, koja bi se tobože trebala borit za njegovu naklonost, a žena je 35+. rofl

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 03.05.18 1:40

Ja mislim da je Walcyr bipolaran ko što i neki Brazilci zagovaraju tu teoriju. roofl
Kao što je VS hvaljena, tako je i njegova Xica da Silva pobrala sjajne kritike 90 i neke godine.
A tad Walcyr bar koliko ja znam nije imao Barredo pored sebe.

Ako nije bipolaran onda ga boli pištolj jer zna da Brazilci gutaju ama baš sve što im servira.
Mislim ova publika u 18, 19 i 21. E već za 23 mora nešto ozbiljnije.
Valjda ljude baš zabole šta gledaju, samo da im se sve nacrta i ima da gledaju i da ne trepću.

Ma kako god bilo, neka je i 50 godina razlike samo da nije Toledo. roofl

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 03.05.18 11:34

Inače, ne znam ako ste polovili, digla se frka na Vivu jer su počeli kratit Bebe a bordo, tj. rezat scene. To je prvi put nakon 8 godina da Viva krati neku repriznu telenovelu, apsolutno sve su išle kompletne. Objašnjenja nema, s Vive su jučer odgovorili da krate seriju, al da će kompletna verzija biti dostupna preko Globo Play. Fanovi misle da je do gledanosti, možda i je, al to je jako glup potez jer Viva je kabelski pay-per-view kanal, šta ih briga kakva je gledanost. :/

I još jedna promjena, Roda de fogo još neće krenuti nego umjesto nje kreće A indomada. smile Malo očekivano s obzirom da se ove godine vraća i Aguinaldo.

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 03.05.18 11:39

To sam video i ja, čuo sam da je do gledanosti. Valjda im seriju gleda šačica ljudi. rofl
Ja ne znam odakle njiima ideja da tu seriju puštaju kad im niko nije tražio. facepalm
Inače Tieta koja je pre nje išla je super prošla.

Ajde Indomadu su svi tražili pa kontam što puštaju iako je meni serija bila megazzzzz.
Baciću pogled na ovu Brega e Chique pošto i ona kreće.

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 03.05.18 12:07

Ma ne vjerujem da je do gledanosti, realno. Sumnjam da su recimo Despedida de solteiro ili Fera ferida bile nešto više gledane. Mislim da je namjerno cenzuriraju zbog seksualnog i političkog konteksta. Kako god, glupo. I da je gleda šačica ljudi, pusti novelu kompletno ako si dosad OSAM godina puštao SVE novele kompletno.

Inače, A indomada ide umjesto Explode coracao, Brega & chique nakon Sinha moca, a valjda Jogo da vida nakon Bebe a bordo (iako se počelo govorit da Viva želi završit BAB prije jer će opet reprizirat neku novelu, navodno Vale tudo koja ove godine slavi 30 godina).

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 03.05.18 12:21

To je tačno, s tim što mislim da je FF dosta bolje prošla.
Znam da su nju baš tražili, kao i sve te stare Aguinaldove uostalom. lol1

Jebale ih više te reprize serija koje su već reprizirali. facepalm Oni bolje da su VT tempirali pa sad da puste a ne da puštaju po 100 puta ko da nemaju druge serije.

Stef
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 03.05.18 13:31

Novela Manuele Dias koja će u svibnju 2019. zamijeniti O setimo guardiao zasad nosi radni naziv Troia. Tais Araujo i Caua Reymond su potvrđeni u elencu. Ovo će bit povratak Tais Araujo u telenovele nakon 5 godina odsustva (zadnje je snimila Geracao Brasil iz 2014.).

Apocalipse - 60/160
Belaventura - 86/138
Franko
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content