EMDT
Dobro došli na EMDT forum.

Ukoliko niste član foruma, predlažemo Vam da se registrujete i priključite diskusijama sa ostalim forumašima.

Hvala na poseti,
Administracija EMDT foruma

Opšta tema - Page 59 Eog4CZj

Opšta tema

Page 59 of 59 Previous  1 ... 31 ... 57, 58, 59

Go down

Opšta tema - Page 59 Empty Re: Opšta tema

Post by Miloš92 on 29.04.19 21:41

Orfaos da terra 23/***

Odlični su i dalje. Stalno se nešto dešava.

Ova glavna je super. Baš dobro glmi. U scenama kada je bila oteta. naklon

Baš mi je žao što su ubili Soraiu. cry Jeste da sad nije bila ne znam koliko u centru pažnje, niti je uradila ne znam šta ali opet je uspela da mi psotane jedan od dragih likova. Mada bilo je očekivano. Odlične su bile scene kada ih je Aziz uhvatio. Pa Dalila koja pokušava da spasi majku. Ona je zanimljiv lik, baš ima potencijala. Ali moraju da je spoje sa ostalima jer ovako je ipak previše po strani.

Sad sledi venčanje glavnih. Nisam ni to očekivao da će tako brzo biti.

Ima i nekih zamornih delova. Dede sa kerovima i likovi oko njih su copy-paste od početka. Rekao sam i na početku mogu biti zanimljivi ali isto tako mogu biti i bezveze. Ipak su ovo drugo.

I Bruno mi je nekako zapostavljen. Mislim da može više da se izvuče od njegovog lika.

Ali sve u svemu su dobri. Baš fino upakovana serija.

Miloš92
Moderator
Moderator

Poruka : 12591

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 24.05.19 3:53

Odgledao prve tri epizode ADDP.

Očekivano jako gledljiva sapunjara. Samo ne znam na koju foru je Walcyr ovo osmislio. Nikako mi ne idu savremena telenovela što bi valjda trebalo da bude u sadašnjosti i ovaj deo iz prošlosti gde likovi ko na divljem zapadu idu sa pištoljima i redom ubijaju jedni druge kao da nema nikakvog zakona. Malo mi je to baš bezveze.

Al svakako ima materijala da bude zanimljivo.

Ova porodica što se uselila u napušteno kuću obećava. A tek kad sam pročitao opise njihovih likova. Trebalo bi da budu cirkus.

Polako uvode likove. Pročitao sam opise svih i ima zanimljivih pričica.

Paes je standardno sjajna. naklon

Čitao sam opise epizode i u 7 se prebaciju u sadašnjost. Super što to neće razvllačiti kao u OOLDP.

Jel gledao još neko?

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Stef on 24.05.19 9:26

Ja sve hoću da gledam al ne stižem nikako. Nemam predstavu kad bih mogao ovo da ubacim.

Moderator
Moderator

Poruka : 10879

Back to top Go down

Post by Franko on 29.05.19 22:42

Ja taman odgledao prvu od A dona do pedaco. I nemojte mi zamjerit, al koje govno. stars Režija odlična, Mautnerica je navodno dosta teška za radit, al žena zna svoj posao.

Priča je zapravo Romeo & Julija, s tim da nije uopće modernizirana. Jako teško mogu progutat ta obiteljska klanja, a da apsolutno nitko ne reagira GODINAMA. Al ajmo redom:

1. Juliana Paes s 40 i Marcos Palmeira s 55 (!!!!!!!!!!!!) igraju djecu od 20-ak godina. Maria da Paz je tu negdje, on može imat uvrh glave 24-25 ako je završio faks i taman se vratio. E sad, ovo nije ni prvi ni zadnji primjer da se takve situacije događaju u telenovelama, ali kad ovdje žena od 40 godina i tip od 55 koji IZGLEDAJU ko da imaju toliko godina izgovaraju one grozne dijaloge "Tvoje ime je Maria da Paz, svima treba malo mira u životu, prelijepa si" meni se automatski okrene želudac jer em šta nitko tako ne razgovora, em to posebno bude negledljivo kad to izgovaraju ljudi od 40-50 godina.

2. Dijalozi. Kriste mili. Walcyr - moraš ga voljet. Nikad ne razočara. Didaktični dijalozi mi toliko i ne smetaju u tim njegovim ranijim telenovelama ala Chocolate com pimenta, Eta mundo bom ecc. jer su nekako pasali za te "bobinhe" za horario das 6. Al ne shvaćam da netko tko je napisao freaking Caras & bocas i pogotovo Verdades secretas u horario das 9 treći put za redom piše ovakve pizdarije od dijaloga.

Rođak? On nije tvoj rođak. On je bio dijete iz prvog braka tvog tetka i tvoje tetke koja ga je napustila.

stars Zamanta mi se. Tko tako priča? rofl Em je dijalog nepotreban jer će ionako pola ovih likova u prvoj fazi telenovele poumirat, em ne mogu slušat to podilaženje gledateljima kojima je teško pratit seriju i povezat rodbinske veze. stars

Još su nekako uspjeli opravdat da Maria da Paz nikad nije čula za Amadeua i on za nju jer je on živio i studirao vani. I to da imaju načelnika policije u šaci i prijete svim seljanima da će ih likvidirat ako ih itko prijavi policiji. Al najridikuloznija stvar mi je kad su išli sklopit taj pakt mira i onda rekli da nemaju pojma zašto se te familije mrze, zašto se uopće i ubijaju. Jel bilo teško smislit neki XY razlog da to ima bar malo smisla? Ono, moj ćaća ubio tvog ćaću prije 60 godina, tvoja strina poslala moju strinu na Titanic i potonule na kraju obje, BILO ŠTA samo da ne bude ovakva pizdarija gdje svi vade pištolje na sve, a bez ikakvog razloga. rofl

3. Amadeu iz nekog razloga istrči van iz crkve dok je pogođen da scena na kraju bude više dramatična. Mala pizdarija, al me full iznervirala.

4. Nema smisla pak da uopće poserem i to da su se Amadeu i Maria da Paz upoznali 1 dan, drugi dan skužili da su iz rival families, treći dan pomirili familije i četvrti dan PIR. wub I naravno seks tek nakon braka.

Pogledat ću još malo dalje, bar dok ne dođem do fase atual, al ovo zasad viđeno je strava. stars Previše besmislenog nasilja, previše religije i previše materijala za "tradicionalnu brazilsku familiju". Nek jedu govna. wub

O sétimo guardião - 10/160
Un poquito tuyo - 8/60
Verão 90 - 1/155
Franko
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2703
Godina : 31

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 29.05.19 23:04

Priča je zapravo Romeo & Julija, s tim da nije uopće modernizirana. Jako teško mogu progutat ta obiteljska klanja, a da apsolutno nitko ne reagira GODINAMA. Al ajmo redom:

Ja sam to baš komentarisao. Deo iz prošlosti i deo iz sadašnjosti nikako ne idu zajedno. Bukvlano dve različite serije, jedno moderna priča smeštena u današnjicu sa aktuelnim temama, drugo sapunjara kao da je smeštena pre 100 godina. Ne znam kako Walcyr misli to da uklopi jer kako sam čitao ovi Amadeovi planiraju da se svete glavnoj i u sadašnjosti. Sa tim što ne znam što su čekali za to 20 godina. Ali ono, ok Walcyr.

I da režija je odlična. Baš imaju neke kul kadrove.

Moram priznati da mi Paes nije u svom elementu. Sada od kada su se prebacili u sadašnjost baš nekako čudno glumi. U fazonu sada je bogata gazdraica ali je ipak ostala pomalo seljanka, pa neki naglasak, neko žmirkanje i pokreti. Imam utisak da od nje ipak žele da naprave neku ljakse buržujku. Tipa scena sa ćerkom, onaj bademantil sa prejem. Ne znam, nekako mi je čudna.

Uglavnom, ma koliko realno bili splačina gledljivi su. Imaju potencijalno dobrih priča. Ona ekipa što je upala u stan obećava. Opaljeni su. I ako imaju milion dece, ok preterujem, troje dece i onu neku sestričinu ili šta je već. Al obećavaju. Jedan sin Rock (Caia Castro) će da se spandja sa Agnom (Saldivarom), drugi sin promenio pol, treći je za sada normalan.  rofl  

Onda, odnos Paes sa ćerkom može biti dobar. Al ono il će ta priča biti super ili će Josiane biti tolika debilka da će biti bezveze. Zavise kako razviju tu priču. Josiane je bukvalno jedan od onih likova koji su na ivici, mogu biti kul ako bude negativka ali isto tako i retardirano i iritantni.

Olivera je neka blogerka. Pa će i tu Josiene da se ubaci oko nje. Ipak, smatram da Olivera nije trebalo ovo da prihvati, već da je trebalo da sačeka negde glavnu ulogu.

Tu je i sestra odrasla u manastiru (Dill) koja je valjda negativka.

Pročitao sam sve likove i manje više sam pohvatao šta će se dešavati.

Iznenadio sam se da je Fernanda Montenegro zapravo samo bila specijalno učešće. Vala i bolje. U OOLDP su je toliko potencirali i gurali u svaku drugu scenu eto samo zato što je Fernanda Montenegro. Žena jeste dobra glumica ali mislim da je njeno vreme prošlo. Baš se vidi da je ostarila i da ne može više. Nekako je za par godina baš naglo mnogo ostarila, ok žena ima 90 godina ali npr u Babiloniji se i dalje dobro držala. Dok se sa druge strane Timberg i dalje drži.

Meni drže pažnju. Uglavnom deluje mi da bi mogli biti bolji od OOLDP.

Kad već pišem da prokomentarišem i Orfaos da terra.

Gledam ih redovno i skroz su mi ok. Ovde se za 50 epizoda desilo više nego u nekoj celoj seriji. Mada mislim da su Aziza morali bolje da iskoriste. Taj početak je bio toliko brz da mi je nekako falilo da deda pravi veća sranja sa glavnom. Nekako bukvalno da nije ni imala neki problem sa njim. A sad ovo sa Dalilom koja je konačno stigla u Brazil mi je nekako mlako. I nije mi jasno kako je Jamil ne prepoznaje, pa zar se oni ne poznaju od ranije?

Al ipak brzi su i to je dobro. Glavni su gotovo od početka zajedno. Venčali se, dobili dete.

Ima ok i sporednih pričica. Mada, Bruno je baš neiskorišćen. Ima taj lik mnogo više potencijala.

Uglavnom lepo upakovana serija. Nisu sad ništa vauuu ali su gledljivi.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Franko on 30.05.19 0:30

Pogledao i drugu i treću.

U prvoj epizodi smo imali rip-off Romea i Julije, u drugoj pak Snjeguljice. Govorim za onaj dio kad Amadeuov brat dobije naredbu da ubije Fabianu, pa onda nju ostavi u samostanu, a ubije kokoš i zamrlja krvlju Fabianinu jaknu kao dokaz ocu da ju je ubio. Cijela ta familija je poremećena.

Što se tiče Paes, meni je ona ovdje OK, kuži se da je čak pokušala mijenjat glas u ovoj prvoj fazi da zvuči mlado iako u tome ne uspijeva jer jednostavno izgleda kao žena u godinama koje ima, a ne balavica od 20. Još kad se novela i krenula snimati pričali su da će joj lik bit takav buržujka seljanka, tj. mulher do povo. smile S tim da ne vjerujem da će se previše usrećit s partnerom, Palmeira nema nikad kemije s nikim.

U trećoj pak onaj moment kad ova dva luđaka ubiju Zenaide nasred krcate plaže mi je isto hilerijus. Jebote, ko da je Sao Paulo neka pripizdina u kojem nitko ništa neće poduzet i lovit ih. Jedva čekam da pobiju sve te članove iritantne obitelji i da se serija preseli u budućnost. Oni su mi najgori dio serije, zarolam očima svaki put kad se pojave.

Maria da Paz stigla kod svećenikove rođakinje u kuću, s njom i ona luda obitelj isto. Tu bi moglo bit svega. rofl

Što se tiče Montenegro, mislim da ti se to čini jer je i u OOLDP i ovdje igrala ili te brižne ženice vidjelice ili siromašne bakice ala Dulce. Al ona se dosta dobro drži za svoje godine, i šta se mene tiče, može još. Ja bih prije rekao da je vrijeme da se Laura Cardoso umirovi jer nju je pak teško više i razumijet šta priča, a žena ne staje (ona je trebala ovdje igrat lik koji sad igra Betty Faria, ali je Walcyr joj ipak napisao neki drugi lik koji će doći na polovici serije).

ODT tek krećem gledat. smile Nakon Espelho da vida nisam krenuo odmah jer sam imao zaostataka s američkim serijama, a sad kad sam to riješio mogu krenut s njom. smile

O sétimo guardião - 10/160
Un poquito tuyo - 8/60
Verão 90 - 1/155
Franko
Franko
Moderator
Moderator

Poruka : 2703
Godina : 31

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 30.05.19 1:02

U prvoj fazi je bila odlična. Ali u drugoj mi je čudna. Vdećeš kad stigneš do 7 epizode. Mada možda je to samo moj utisak.

Još kad se novela i krenula snimati pričali su da će joj lik bit takav buržujka seljanka, tj. mulher do povo

Eto nisam znao za to. Ali bukvalno je tako. Ono skupa garderoba, šminka ali opet ljakse. Ne smeta meni to. Nego mi Paes nekako karikira previše.

Jedva čekam da pobiju sve te članove iritantne obitelji i da se serija preseli u budućnost. Oni su mi najgori dio serije, zarolam očima svaki put kad se pojave.

Ma neće ih sve pobiti. Ticiana, sestra glavnog će dobiti sina. On će zajedno sa babom hteti da se osveti Mariji zbog toga što je njegov ujak ranjen pre 20 godina. facepalm Tako bar piše u opisu njegovog lika.

Onda Marijina majka će stići u grad i imaće neku šemu sa onim dedom što će pomoći Mariji da pokrene biznis. Ne znam dal s eveć pojavio u tim epizodama što si gledao.

Tako da neće nestati ti likovi sa sela.

Ne znam, ja nekako imam utisak da je Montenegro ispričala svoje. Mada, da stoji da je u poslednje dve serije bila krajnje nesrdjena i igrala je takve likove. Mada i Tomberg je imala ono specijalno učešće u OOLDP gd eje takodje bila nesredjena pa je ipak nekako bolja. U svakom slučaju svaka im čast što u tim godinama i dalje aktivno glume i to bitne likove sa puno scena.

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Miloš92 on 23.06.19 2:29

Da prokomentarišem malo ADDP. Nisam odavno a gledam redovno.

Nakon 29 epizoda mogu reći da su ok.  Ništa više od toga. Walcyr se već malo pogubio, najviše sa glavnom pričom. Mada, ruku na srce toliko je retardirana da nije ni čudo.

Nekako se u početku sve brzo odvijalo, možda čak i previše. Sreli se glavni, sreli se otac i ćerka. I sad već dve nedelje glavna priča ne mrda. Ali tu su sporedne koje i jesu zanimljivije. Maria da Pas i Amadeo gotovo i da nemaju zajednićke scene, eto osim sad kad su pokušali da je ubiju. To sa osvetom mi baš kvari utisak. Dakle u 21. veku neka debilna baba šalje unuka da ubije Mariu da Paz zbog toga što je njen sin ranjen pre 20 godina. Mislim ne znam samo kako je Walcyr uspeo da smisli takvu debilanu. Taj deo iz prošlsoti se nikako ne uklapa u sadašnjost i baš kvari seriju. Trebalo je sve te nebitne likove pobiti u prošlsoti i da u sadašnjost prosto vuku tu činjenicu da su se porodice glavnih ubijale medjusobno u prošlosti, mislim ako već mora i to. Ovaj glavni je scenografija ali bukvalno.

I Paes mi definitivno ovde nije legla. Očajno preglumljava ovu seljačku ulogu.

Ima zanimljivih pričica. Tipa sa sestrama. Fabiana je zapravo villana. I izgubljbene sestre su se već srele. Medjutim Vivina porodica nije baš otvorenih ruku prihvatila Fabianu pa sad ova pizdi. I na sve to Agno joj je predložio da se udurže kako bi uzeli pare. To nisam očekivao od njegovog lika. Dobra je bila ta scena kad joj je rekao nešto u fazonu "Nisi ni ti svetica" a ona mu odgovorila "Jesam, odrasla sam u manastiru."  smile2  smile2  smile2 Sad Fabiana i Rock prate Agna da saznaju nešto o njemu. Ranije se pisalo da će Agno i Rock biti gej par ove serije. Ne bi me iznenadilo da Fabiana pokuša da osvoju Agna a da se onda ispostavi da neće uspeti u tome jer se njemu svodja Rock. Sve mi vuče da će nešto tako biti. Da će Fabiana i Rock pokušati da prevare Agna a da će se Rock u medjuvrmeenu zaljubiti u istog.

I ova priča sa Chicletom i Vivi obećava. Naime, on je poslat da je ubije a na kraju će izgleda biti par. Mada Walcyr malo preteruje sa tim ubistvima tek tako. Ok matori Otavio se spandjao sa šoferovom ćerkom i napravio joj dete. Ona je umrla. I sad se šofer sveti matorom tako što će da ubije Vivi. I baš ode kod porodice Marie da Paz da naruči ubistvo. I dalje mislim da je Paolla trebalo da čeka neku bolju ulogu. Previše je ova bezveznjikava za nju posebno nakon AFDQ.
Inače Otavio će sad da se spandja sa Sabrinom. To će biti cirkus kad s eumeša cela ona opaljena porodica.

I ovde vidimo kako Globo ne korsiti glumce na pravi način. Umesto da su npr Barbosicu i Brunu ubacili ovde kao izgubljene sestre, godinama bi više išle uz lik od Paole i Dill, ne oni njih po svaku cenu trpaju u neka smeća.

Porodica glavnog smara. Žena, njena sestra, sestrin dečko Marcio koji je vara sa Kim (Vivinom asistenkinjom). Oni su bukvlano da popune minutažu.

Regis je zanimljiv lik. Njega ne mogu baš da skontam. Niti ćerku glavne Jo. Šta ona zapravo hoće? Zbog čega sve ovo radi majci? Čitam na netu da se piše da ona zapravo nije prava ćerka Marie da Paz.

Sve u svemu gledljivi su. Klasična Walkyrova gledljiva splačinica.  rofl Vidim da im je gledanost malo pala, nisam iznenadjen jer jesu i oni malo pali sa radnjom.

Gleda li još neko?

Miloš92
Moderator
Moderator

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 59 of 59 Previous  1 ... 31 ... 57, 58, 59

Back to top